Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

botta

Schelotto-Botta, Ausilio ka dhene driten e gjelber. Largimet tjera…

24/08/2014, 19:24 |

Kete mengjes Piero Ausilio i ka dhene driten e gjelber Ezequiel Schelottos dhe Ruben Bottas per te diskutuar me dirigjentet e Chievos, takim qe do te konsumohet ne mbremje; ky eshte hapi i fundit para transferimit perfundimtar te … Read More

Agjenti i Botta: “Pas nje takimi te gjate me Ausilion kemi zgjedhur Chievon. Skuadrat e tjera…”

24/08/2014, 17:12 |

Ceshtje oresh dhe Ruben Botta do te jete zyrtarisht nje futbollist i ri i Chievo Verona. Nuk ka nevoje per lajmerime, mjaftojne fjalet konfirmuese te agjentit te lojtarit Sergio Levinton, qe ne mikrofonat e FcInterNews.it shpjegon motivin e … Read More

Agj. i Schelotto: “Ai dhe Botta shkojne tek Chievo, ja kur…”

23/08/2014, 19:04 |

Nxehet aksi Inter-Chievo. Pervec Ruben Bottas, duket se edhe Ezequiel Schelotto eshte nje hap larg Chievos dhe kete e konfirmon agjenti i Schelottos, Carpeggiani:

Carpeggiani, eshte e vertete qe Schelotto eshte afer Chievos? “Po, tek Chievo … Read More

Botta dhe Schelotto nje hap larg Chievos: Ja formula! Lamtumire Biabiany?

23/08/2014, 14:39 |

Ruben Botta dhe Ezequiel Schelotto jane nje hap larg Chievo Verones, ekip i cili do i mare te dy nga huazim nga Interi.

Kete gje shkruan Sky Sport per dy lojtaret zikalter. Dy argjentinasit, te cilet … Read More

Botta, Chievo e ka kerkuar zyrtarisht: ja kur do te vendoset. Dhe ai…

18/08/2014, 21:51 |

Jo vetem nje bisede formale: Chievo e ka kerkuar zyrtarisht Ruben Bottan!

Presidenti Campedelii ka qene ne Pinetina se bashku me drejtorin sportiv dhe ky qednrim ka qene shume i favorshem per shoqeruesit e lojtarit, i … Read More

Agj. i Botta: “Deshiron vazhdimesi. Neser do te shoh Interin per te vendosur. Keto jane klubet qe jane pas tij.”

17/08/2014, 21:04 |

Koha e zgjedhjeve ne shtepine e Interit per sulmin, por jo vetem ne merkaton ne hyrje, qe perfshin Biabianyn dhe Cercin, por edhe Ruben Bottan. Argjentinasi deshiron hapesire dhe agjenti i tij do te flas neser me Ausilion … Read More

Gazzetta – Me Rabiot tek Interi largohet Alvarez? Botta nderkohe…

06/07/2014, 13:55 |

Sic thote La Gazzetta dello Sport ne edicionin e perditshem, nese tek Interi do te vinte Rabiot do te ishte shume reale mundesia e shitjes se Alvarez i cili ne fakt sdo te kishte shume hapsira.

Read More

Sky – Botta, eshte ideja e huazimit. Kovacic tashme mund te qendroje…

14/04/2014, 16:53 |

Ruben Botta po gjen shume pak hapsira tek Interi. Gazetari i Sky, Massimiliano Nebuloni, ve pikat mbi ‘i’ mbi te ardhmen e ish lojtarit te Tigre, ja fjalet e tij: “Botta ne qershor mund te largohet nga Interi, … Read More

Botta: “Dua golin. Roma? Ndeshje e veshtire, por ne…

28/02/2014, 20:01 |

Per mikrofonat e Inter Channel, na sjell me afer ndeshjen kunder Romes me fjalet e tij Ruben Botta: “E dime qe eshte nje ndeshje shume e rendesishme. Eshte nje fushe e veshtire, por jemi te vetedijshem qe duhet … Read More

Botta: “Kam dashur gjithmone te qendroj ketu. Debutimi…”

21/02/2014, 20:53 |

Ne programim “Drive Inter” ne Inter Channel, talenti argjentinas, Rubben Botta ka folur gjate ne bordin e vetures zikalter:

Cfare femije ke qene? “Kam qene i tmerrshem, babi im me bertiste gjithmone”.

Kujtime nga … Read More

Botta: “Inter nje enderr, tani do te jap maksimumin. Nga argjentinasit nje ndihme e madhe, duhet te falenderoj Tigre por…”

04/02/2014, 14:40 |

Prezantimi zyrtar ne Pinetina per blerjen e pare te merkatos dimerore te Interit: Ruben Botta, fantazist argjentinas 24 vjecar, mbas nje performance te mire te treguar ne ndeshjen kunder Juventusit leshon deklaraten e pare si neo-lojtar i Interit.

Read More

Inter, neser do te prezantohet zyrtarisht Ruben Botta!

03/02/2014, 17:21 |

Dje luajti pak minuta, por me shume se zakonisht. Gjithsesi, ai ne ato pak minuta qe luan, luan me shpirt dhe tregon talentin e tij. Kjo u pa dje, por eshte pare dhe sa here ka luajtur. Ruben … Read More

Ruben Botta ka qendruar tek Interi me kerkesen e vecante te Mazzarrit. Tekniku pas ndeshjes…

26/01/2014, 22:35 |

Walter Mazzarri ne konferencen per shtyp pas ndeshjes ka folur edhe per Ruben Botta: “Dua te jem i qarte me te gjithe. Nuk i ka ende 90 minuta ne kembe. Ai po stervitej ne Appiano Gentile me skuadren … Read More

SKY – D’Ambrosio, Torino insiston per Botta-n. Per te bindur Interin propozon nje formule te cuditshme…

20/01/2014, 23:54 |

Torino, per te shitur Danilo D’Ambrosio, vazhdon te kerkoje Ruben Botta. Interi nuk deshiron aspak te privohet nga Argjentinasi, me perjashtim te huazimit, te cilin mund ta mendoje. Por nga ekipi torinez duket se ka ardhur nje tjeter … Read More