Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ne mesfushe del ne pah emri i Lucas Leiva. Nderkohe Gnoukouri…

Gazzetta – Ne mesfushe del ne pah emri i Lucas Leiva. Nderkohe Gnoukouri…
Inter Club Staff

Nga emrat e mundshem per tu blere nga Interi per repartin e mesfushes, del ne pah ai i Lucas Leiva ne oret e fundit. 

Po, braziliani me pashaporte italiane qe luan tek Liverpool eshte lidhur disa here me emrin e Interit ne 3-4 vitet e fundit. Ne keto ore, ka pasur kontakte ndermjet Interit dhe Reds e bisedimet jane ne nje pike te mire. Ne klubin zikalter, po mendohen mire perpara se te marin vendimin per lojtarin qe do i japin ne dispozicion Piolit sipas kerkesave te ketij te fundit. Me sakte nje mesfushor qe mund ti jape Interit edhe kualitet edhe sasi ne fushe.

Kete gje e zbulon sot Gazzetta dello Sport. “Nuk jemi ende tek faza e ofertes, por ky moment mund te jete deciziv sepse nderkohe Interi deshiron ti dhuroje Piolit nje lojtar perpara nisjes per ne grumbullimin dimeror ne Marbella te Spanjes i cili do te filloje ne 2 Janar – lexohet -. Leiva eshte ne skadence me Liverpoolin ne vitin 2018 dhe ka arritur ne fundin e ciklit te tij me anglezet. Jurgen Klopp ne kohet e fundit nuk e ka aktivizuar me vazhdimesi. Ne dy ndeshjet e fundit ne transferte ne Premier League, tranjeri gjerman e ka futur vetem disa minuta ne fund te ndeshjeve e kur ndeshja ka qene e fituar. Nderkohe lojtari, qe per agjent ka Kia Joorabchian, nuk ka pretendime dhe do te vinte menjehere ne Milano. Operacioni nese do te ndodhe do te jete nje huazim, por nuk dihet nese do te jete me te drejte blerje apo me detyrim blerje. Por eshte e vertete qe me kete prokurator qe ka braziliani, nuk do te jete e veshtire te gjendet nje gjuhe e perbashket per detajet. Ne Milano ai do te gjente edhe bashkombasit e tij Miranda, Melo, Gabriel Barbosa dhe Eder.”

Per sa i perket te tjereve, emrat mbeten te njejte: Lassana Diarra, Milan Badelj dhe Luiz Gustavo. Assane Gnoukouri, mbi te cilin eshte teper e interesuar Bologna, mund te largohet: nuk perjashtohet nje shitje perfundimtare e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.