Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

467 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti ka blinduar totalisht mbrojtjen: Ne tre ndeshje, Handanovic ka pritur vetem…

Gazzetta – Spalletti ka blinduar totalisht mbrojtjen: Ne tre ndeshje, Handanovic ka pritur vetem…
Inter Club Staff

Inter eshte rikthyer te jete solide si ne fillim te sezonit: Me mire se Handanovic vetem Juventusi dhe Atalanta.

Interi, pas nje periudhe krize te gjate krize, duket se ka rigjetur vetveten.

Gjeja qe ka rikthyer Interin me shume ne garen per Champions League eshte mbi te gjitha te qenit solid ne mbrojtje ku Spalletti me ne fund duket se ka gjetur ilacin.

Ne tre ndeshjet e fundit jane pesuar 0 gola dhe ne kete te dhene gezon edhe Samir Handanovic i cili per hir te vertetes nuk ka djersitur shume.

Portieri eshte vene pak ne prove nga kundershtaret ne tre ndeshjet e fundit: vetem pese pritje ne total per sllovenin, dicka me shume se nje gjuajtje per ndeshje.

Handanovic i ka pritur te pesta gjuajtjet keshtu qe kane ardhur ne kuadratin e portes.

Me mire se sistemi i mbrojtjes zikalter kane funksionuar vetem ato te Juventusit qe ka pesuar nje goditje ne porte vetem dhe ato te Atalantes me kater goditje.

Rendimenti kostant i mbrojtjes se Spallettit te kujton fillimin e kampionatit ku zikalterit nuk pesuan me shume se nje gol ne kater ndeshjet e para.

Keshtu shkruan sot Gazzetta dello Sport ne numrin e saj.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.