Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,748 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gjithcka e bere: Rey Manaj transferohet tek Pescara! Formula e transferimit

Gjithcka e bere: Rey Manaj transferohet tek Pescara! Formula e transferimit
Inter Club Staff

Praktikisht eshte mbyllur gjithcka: Sipas asaj qe tregon Gazzetta dello Sport, sulmuesi i talentuar shqiptar i Interit, Rey Manaj, ne sezonin 2016/2017 do te luaje me bluzen e Pescares ne Serie A.

Formula e transferimit? Huazim me te drejte blerje per Pescaren dhe me te drejte riblerje per Interin.

Momentalisht, kjo eshte formula me e mire e mundshme per lojtaret e rinj, sepse i jep arsye skuadrave qe marin ne huazim lojtaret e rinj ti aktivizojne sepse kane te drejte blerje mbi ta. Ne kete menyre lojtaret fitojne eksperience e ne fund Interit do i duhet te paguaje pak me shume per ta rikthyer lojtarin ne Milano, por do te ktheje nje lojtar me me shume eksperience dhe ndeshje e gola ne Serie A.

Lajmin per transferimin e Rey Manaj tek Pescara e jep Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.