Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,840 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi-Inter, ja detajet. ET ka fituar për klauzolën. Zyrtarizimi…

Icardi-Inter, ja detajet. ET ka fituar për klauzolën. Zyrtarizimi…
Rinor Sopaj

Janë në pyetje vetëm disa ditë, ndoshta vetëm edhe disa orë dhe Mauro Icardi do ta zyrtarizoj ripërtërirjen e kontratës, me Interin. Shifrat janë ato të cilat kanë qenë të komunikuara kohë më parë, sipas FcInterNews.it: kontrata është ripërtërirë edhe për një vit, e vjetra skadonte më 2018 ndërsa tani më 2019, ndërsa paga do të rritet nga 900.000 mijë euro në 2,5 milionë në sezon. Pastaj do të ketë disa bonuse, në qoftë se do të arrihen, atëherë argjentinasi do të jetë lojtari më i paguar në skuadrën zikaltër.

Bonuset kanë të bëjnë me golat e shënuara nga bomberi, në qoftë se shpallet shënuesi më i mirë në ligë, ose i skuadrës dhe në qoftë se skuadra kualifikohet në Champions League. Të drejtat e imazhit do të jenë të gjitha në dorën e lojtarit, ashtu sic tashmë ishte vendosur, sepse janë pajtuar që të mos hynë në garë komerciale me ato të shoqërisë. Ka akoma: nuk do të ketë klauzolë e cila do ta përcaktonte një cmim për lirimin e lojtarit për tek një skuadër tjetër, nga ky këndvështrim Thohir ka fituar, ndërsa lojtari është ndarë i kënaqur me futjen e bonuseve të cilat e kapin shifrën prej një milion eurosh, e cila duhet të hyj në fuqi në muajin korrik, për shkak që klubi të mos ketë probleme me bilancin e tanishëm. Kjo do ta mbush diferencën e pagave në mes të tanishmes dhe të ardhmes.

Me pak fjalë, gjithcka është mirë kur përfundon mirë: tani mungon me të vërtet shumë pak nga shpallja zyrtare, palët, në ndërkohë po shkëmbejnë detajet e fundit përmes postës elektronike. Ky zyrtarizim me shumë mundësi do të vij në një stil të madh…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.