Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

260 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi-Milan, hesapet jane akoma te hapura: ja sa gola ka shenuar kapiteni ne 2 ndeshjet e fundit!

Icardi-Milan, hesapet jane akoma te hapura: ja sa gola ka shenuar kapiteni ne 2 ndeshjet e fundit!
Inter Club Staff

Icardi eshte sulmuesi me i perfolur ne Serie A per shkak te aftesive te tij ne zonen e rreptesise, aftesi qe e kane bere te njohur ne te gjithe boten dhe qe e kane bere ta kerkojne skuadrat me te medha Europiane.

Kapiteni zikalter ka nje ‘llogari’ te hapur me Milanin: ne fakt, Maurito Icardi, kuqezinjve i ka shenuar 4 gola ne vetem dy ndeshjet e fundit.

Keshtu, derby i neserm do te jete rasti i radhes per Mauro Icardin qe te rikthehet titullar ne qender te sulmit, por qe te rikthehet tek goli pikerisht ndaj rivaleve historik.

Per me shume, ai eshte ne kerkim te golit numer 100 ne Serire A qe do e fuste emrin e tij me germa te arta ne librin e historise se kampionatit italian.

Mbase sfida me Milanin do e ndihmoje Mauriton sepse sic e cekem edhe me lart, ai ka shenuar plot 4 gola ne dy ndeshjet e fundit ndaj kuqezinjve: Tripleta e ketij sezoni eshte ende e fresket, por te mos harrojme edhe golin ne ndeshjen e kthimit ne kampionatin e kaluar kur perfundoi 2-2.

Kujtojme se Icardi me perpara nuk kishte arritur te shnenonte gol ne asnje nga 7 takimet ndaj Milanit madje kishte humbur edhe nje penallti me Donnarumen ne porte duke goditur shtyllen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.