Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,137 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini ka dy endrra: Njera eshte Benatia kurse alternativa eshte…

Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregohet nga Gazzetta dello Sport, Roberto Mancini ka dy endrra per te perforcuar mbrojtjen zikalter ne rast te nje largimi te mundshem te Murillo apo Miranda.

I pari ne liste, ku edhe konkurenca per te eshte shume e forte dhe ekonomikisht kushton shume eshte Mehdi Benatia i cili pritet te largohet nga Bayern por mbi te jane hedhur ne sulm tre skuadra Italiane: Njera me Championsin e sigurte (Juventusi), njera ne eleminatoret e Champions (Roma) dhe njera ne Europa League, Inter.

Zikalterit kishin bere nje prove edhe vjet por me pas Interi vendosi te hidhej ne sulm per Miranden duke pare edhe cmimin e kripur te Benatia. Ish lojtari i Romes, aktualisht ne Munich, fiton tek Bayern 4 milione euro ne sezon. Ne mendjen e tij eshte nje kalim i mundshem ne Itali sepse deshiron te rikthehet dhe do te ishte i gatshem te ulte edhe rrogen e tij ose pro per ndonje opsion huazimi. Zerat e merkatos e afrojne Interin edhe me Mangala, mbrojtes qendror shume i kushtueshem (si kartoni e si rroga) i City: natyrisht flitet per nje huazim dhe me pare duhet mare edhe pelqimi i Guardioles.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.