Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,937 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter: 5 gola per te besuar ende tek Champions. Nese Banega luan si ndaj Cagliarit…

Inter: 5 gola per te besuar ende tek Champions. Nese Banega luan si ndaj Cagliarit…
Inter Club Staff

Pas humbjes ndaj Romes, Interi shenon 5 here ne kampionat dhe rikthehet ne garen per Europen.

Zikalterit, sipas Corriere dello Sport, mund te vijne fitore te tjera dhe kjo gje mund te dergoje Interi nne Champions edhe pse gjithcka ne pamje te pare eshte teper e veshtire. Zikalterit kane temperament, por akoma nuk kane nje personalitet te forte. Eshte nje skuader plot me kampione, sidomos Banega kur luan ndeshje si ajo e djeshmja. Drejtohet nga nje tranjer mjaft i zoti i cili qe prej dites qe eshte ulur ne pankinen e Interit, i ka degjuar dhe lexuar mjaft mire historite e paraardhesve te tij, e nuk ka bere te njejtat gabime.

Ndoshta Pioli nuk do te jete me tranjer i Interit ne sezonin tjeter? A do e shkarkoje Interi ate? Ne keto vite, zikalterit kane bere gjithmone te njejtin gabim, te njejte me gabimin e femijeve kapricoze: duan gjithcka dhe ne moment. Ausilio, drejtori sportiv zikalter, tha dicka me vend per sa i perket tranjerit perpara ndeshjes: “Normaliteti nuk ben per tranjeret ne Itali, nuk ben njerezit qe te diskutojne e nuk ka duk”. Ja Pioli, eshte nje tranjer shume i mire normal. Nuk di te beje fenomenin ne intervista e nuk eshte mediatik, e nese mundohet del keq. Por eshte nje tranjer qe beson shume tek puna e tij dhe tek intuita.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.