Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

626 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Interi nje klub i forte me trajner te madh. Vitin tjeter mund te bejne mire sepse…”

“Interi nje klub i forte me trajner te madh. Vitin tjeter mund te bejne mire sepse…”
Bujar Berishaj

Duke folur per mikrofonat e MondoNapoli ne eventin ‘Football Leader’, Fabio Capello ka komentuar edhe rreth Interit.

Trajneri i njohur italian e ka pershkruar Interin si nje skuader konkurruese duke e perfshire ate ne listen e skuadrave qe sezonin tjeter, se bashku me Juven e Napolin, mund te bejne mire.

“Mendoj qe Interi mund te bej mire, sepse ka nje klub te forte dhe trajneri eshte i zoti”, ka thene ai.

“Skuadra, meqe tashme ka arritur objektivin qe kishte, do te kete ne mendje qe te jete protagoniste ne sezonin e ardhshem” ka shtuar tekniku italian.

Fabio Capello ishte trajner i skuadres tjeter ne pronesi te Suning, asaj Jiangsu Suning ne Kine qe eshte prone e pikerisht pronareve te Interit dhe italiani i njeh ata shume mire.

Keshtu fjalet e tij rreth kesaj ceshtje nuk mund te jene vetem fjale te zakonshme, me Capellon qe e njeh mire edhe Spallettin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.