Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

894 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Iuliano i pergjigjet Ronaldos: “Nje sistem i korruptuar? Nuk e di per cfare e ka fjalen. Ne ato vite…”

Iuliano i pergjigjet Ronaldos: “Nje sistem i korruptuar? Nuk e di per cfare e ka fjalen. Ne ato vite…”
Inter Club Staff

Ish-lojtari i Juventusit i eshte pergjigjur deklaratave te Ronaldos.

“Kemi luftuar kunder nje sistemi te korruptuar”.

Kjo ka qene fraza e thene nga Ronaldo gjate ceremonise Hall of Fame te premten e kaluar.

Por sot, ne Radio Sportiva ka folur as me shume e as me pak, por Mark Iuliano, ish-mbrojtesi i Juventus, simbol i nje futbolli te kalbur, i cili i eshte pergjigjur brazilianit.

Ja fjalet e tij:

“Ronaldo eshte nje djalosh i mrekullueshem dhe sigurisht qe kur flet per Interin duhet ta beje duke thene fjale te mira per ta.”

“Ajo e Juventusit ka qene skuadra me e forte brenda dhe jashte fushe. Sistem i korruptuar? Nuk e di per cfare e ka fjalen Ronaldo, por ne ato kohera komandonte vetem Juventusi dhe Italianet ishin skuadrat me te mira ne bote.”

“Eshte e lehte te flasesh per Juventusin se ra ne Serie B, por kush ka memorien e forte e kujton se ka qene edhe Milani i perfshire dhe shume skuadra kishin probleme. Gjithesesi une jam nje njeri fushe dhe jo politike. Nuk me intereson cfare thone te tjeret.”

Related image

Ironia e fatit eshte se ai qe ka folur me lart eshte pikerisht simboli i futbollit te korruptuar dhe kampionateve te vjedhura, dora vete Mark Iuliano. Ka qene pikerisht nje penallti e shkaktuar nga ai ndaj Ronaldos ne nje Juventus-Inter dhe qe nuk u dha kurre nga arbitri qe beri qe Juventusi te fitonte nje nga kampionatet e shumta te vjedhura ne vitet 2000, sic vertetuan me vone edhe gjykatat Italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.