Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

ronaldo

C. Ronaldo: “Serie A, sfida me Icardin? Nuk kam rivalitet me lojtaret. Them qe…”

16/07/2018, 22:39 |

Mauro Icardi do te kete nje tjeter rival kete vit ne garen per golashenuesin me te mire ne Serie A por jo vetem.

Behet fjale per portugezin Cristiano Ronaldo qe kete vere erdhi te Juventus duke permbyllur aventuren te Real … Read More

Fenomeni Ronaldo: “Me ne fund morem hak per 5 Majin. Me degjoni, do ju them dicka per Icardin…”

22/05/2018, 12:07 |

“Kane ‘marre hak’ edhe per ne, e per kete i falenderoj te gjithe ata qe ishin ne fushe: ka qene nje dhurate shume e madhe per ne tifozet e Interit por edhe per ne qe nuk ja dolem dot ne … Read More

Moriero: “Sonte fiton Interi, Spalletti di t’i pregadit ndeshjet. Ceccarini? Me ka bere te…”

28/04/2018, 14:19 |

“Ronaldo-Iuliano? Ishte penallti, jam i bindur sic eshte pjesa me e madhe e njerzve”.

“Kam lexuar qe arbitri Ceccarini ka thene qe nuk ishte penallti por faull ne favor te Iulianos. Kjo gje me ka bere te zemerohem akoma me … Read More

Icardi thyen nje rekord tjeter: Askush sulmues qe nga 1960 si argjentinasi

19/04/2018, 11:58 |

Sulmuesi zikalter diten e marte ka vendosur nje rekord te ri personal per golat ne Serie A.

Me golin e sigluar ndaj Cagliarit, Mauro Icardi vendosi nje rekord te ri per shenimin e golave ne kampionatin italian.

Por jo vetem, … Read More

Ronaldo: “Mes meje dhe Interit nje histori e madhe dashurie. Transferimi im ne zikalter? Shkoj keshtu…”

06/04/2018, 23:28 |

Protagonist i madh i mbremjes gala te organizuar nga Interi me rastin e 110 vjetorit te klubit, ne 9 marsin e kaluar, Ronaldo filloi te ishte pjese e Hall of Fame zikalter si sulmuesi me i mire i historise se … Read More

Iuliano: “Faulli ndaj Ronaldos? Qesharake kerkesat e Interit. Ai ishte faull per ne. Nuk e kuptoj se si…”

06/04/2018, 15:59 |

Iuliano tregon edhe njehere se njerezit negativ ne boten e sportit ekzistojne dhe jane me shumice. 

Perseri, si shpesh here kohet e fundit, deklaratat e tij kane te bejne me nje episod i cili i kujton te gjitheve vjedhjet e … Read More

Perseri Ronaldo: “Kur ishta tek Interi nuk kemi luajtur vetem kunder skuadrave, por kunder nje sistemi mafioz…”

21/03/2018, 21:12 |

Fenomeni rikthehet te flasi per periudhen perpara se te shperthente skandali i Calciopolit.

Dy jave me pas, Ronaldo rikthehet te flasi per Calciopolin.

Fenomenti i cili eshte i ftuar ne Melbourne per Real Madrid World Football Experience, ka perseritur te … Read More

Iuliano i pergjigjet Ronaldos: “Nje sistem i korruptuar? Nuk e di per cfare e ka fjalen. Ne ato vite…”

15/03/2018, 22:08 |

Ish-lojtari i Juventusit i eshte pergjigjur deklaratave te Ronaldos.

“Kemi luftuar kunder nje sistemi te korruptuar”.

Kjo ka qene fraza e thene nga Ronaldo gjate ceremonise Hall of Fame te premten e kaluar.

Por sot, ne Radio Sportiva ka folur … Read More

Perseri Ronaldo: “Une e di cfare do te thote Inter. Ne jeten time ky klub…”

09/03/2018, 15:54 |

I ftuar nderi per publikimin e atleteve te reja ‘Mercurial’ ne nje nga dyqanet Nike ne qender te Milanos, ish-lojtari zikalter, Fenomenti Ronaldo eshte rikthyer te flase per Interin qe sapo ka mbushur 110 vite histori.

Keto jane fjalet e … Read More

Ronaldo: “Tradhetar? Ja perse vajta tek Milani ne 2006…”

09/03/2018, 11:31 |

Ka qene nje dite intervistash ajo dje per Ronaldon i cili eshte rikthyer ne Itali me rastin e 110 vjetorit te Interit.

Ronaldo ka folur per ate qe do te thote te qenit interist pore edhe kalimin e tij aq … Read More

Ronaldo ‘O Fenomeno’ vjen ne Milano per 110 vjetorin dhe Interi i ben dhurate nje bluze speciale

07/03/2018, 22:56 |

Ai per shume sportdashes eshte futbollisti me i madh i te gjitha koherave dhe po per shumicen prej tyre, Ronaldo me i mire i historise ka qene ai i kohes se Interit kur ishte i papermbajtshem dhe beri me miliona … Read More

#110Inter – O Fenomeno!

04/01/2018, 11:45 |

Më 25 korrik 1997 nuk luhej asnjë ndeshje, por qindra tifozë zikaltër pushtuan qëndrën e Milanos. Në ballkonin e zyrave të Interit do të shfaqej një sulmues brazilian, i cili sapo ishte blerë nga Barcelona për 51 miliardë … Read More

Gabriel Jesus eshte i perzgjedhuri i Interit ne Brazil. Ronaldo Fenomeni si ‘xhol’ zikalter…

04/06/2016, 9:46 |

Duel ndermjet Interit dhe Juventusit per Gabriel Jesus, lojtari shume i talentuar 19 vjecar i sulmit te Palmeiras.

Kete gje e konfirmon Corriere dello Sport, e cila tregon se ka filluar nje lufte per te riun brazilian … Read More

Moratti: “Kam dashuruar me shume Recoben se sa Ronaldon. Do kishim shume tituj pa gjera te cuditshme…”

17/03/2016, 22:51 |

Massimo Moratti ka folur per Premium Sport gjate dites se sotme dhe ka uruar personalisht Chino Recoban qe mbushi sot 40 vjec.

“Nuk eshte thjesht nje lojtar, ai eshte vete futbolli: Ka bere gjera qe lojtaret … Read More