Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,744 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Joao Mario mund te luaje me Romen: demtimi jo serioz. Por De Boer nuk deshiron te rrezikoje portugezin!

Joao Mario mund te luaje me Romen: demtimi jo serioz. Por De Boer nuk deshiron te rrezikoje portugezin!
Inter Club Staff

Joao Mario mbetet ne dyshim per ndeshjen e madhe te se dieles kunder Romes.

Frank De Boer shpreson se do te rekuperoje portugezin, nje element fondamental per Interin e tij: stafi mjekesor zikalter do te mundohet pa dyshim qe ta ktheje Joao Marion ne dispozicion te tranjerit hollandez, por askush nuk deshiron te rrezikoje. Problemi muskular i tij nuk eshte i rende dhe jo shume shqetesues, por ne te njejten kohe as nuk te jep siguri se rekuperimi do te behet ne ‘kohe olimpike’.

“Joao gjithsesi nuk ka ndonje terheqje, dhe situata do te vleresohet dite pas dite – nenvizon Gazzetta dello Sport -. Dje dhe sot terapi, ne Prage nuk do te shkonte sepse ishte jashte listes Uefa. Te merkuren do te rikthehet te vrapoje, me pas te enjten do te kuptohet nese do mund te rikthehet ne grup. Per ta pasur Olimpico, do te mjaftonte nje pune e mire te shtunen ne mengjes. Gjendja fizike nuk humbet ne tre dite dhe ish lojtari i Sporting e ka treguar se i ka kuptuar ne ajer mekanizmat e De Boer. Pulpa eshte nje muskul teper delikat dhe frika e ndonje demtimi muskular qe do te mbante jashte fushave Joaon per 2 muaj eshte prezent”.

Po edhe sepse pas sfides me Romen, do te jete pushimi per Kombetaret. E nuk perjashtohet mundesia qe nese Joao nuk do te aktivizohet ndaj kryeqytetasve te mos grumbullohet as nga kombetarja e Portugalise e me pas te rikhehej per Inter-Cagliari ne 16 tetor kur te rikthehet Serie A.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.