Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,357 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini mendon te rikthej mikun e tij Oriali te Inter. Per te mendohet nje rol…

Mancini mendon te rikthej mikun e tij Oriali te Inter. Per te mendohet nje rol…
Bujar Berishaj

Interesant dhe romantik shkrimi i sotem i Gazzetta dello Sport: Gabriele ‘Lele‘ Oriali mund te kthehet te Interi pas EURO 2016 ne France. Idea eshte e Roberto Mancinit, i joshur qe te punoj akoma me ate si zikalter pas eksperiences mes 2004 dhe 2008.

“Lidhja Inter-Oriali eshte njezet vjecare, e njohur dhe e nderprere pas Tripletes; ajo mes ish-mesfushorit zikalter dhe Mancinit nuk eshte nderprere kurre dhe perkundrazi, ka pasur kontakte te shpeshta ne keto vite. Deri ne ate pike sa teknikut zikalter i ka ardhur ne mendje qe te sjell ate ne shtepine zikalter me detyra lidhese klub-skuader dhe jo vetem, megjithate nje pune qe nuk do te binte ndesh me rolin e drejtorit sportiv te Piero Ausilio”.

Tani duhet kuptuar idea e Erick Thohir ne lidhje me kete mundesi rikthimi dhe se sa mund te ndodh nje gje e tille. Por eshte e qarte qe, duke pare largimin e sigurte te Antonio Conte nga Italia per tek Chelsea, nje thirrje nga Interi per Orialin – aktualisht team manager i Italise – mund te jete shume e forte per t’u refuzuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.