Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,835 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini per InterChannel: “Merkato po afron, duhen lojtare ekspert dhe ne do i blejme…”

Mancini per InterChannel: “Merkato po afron, duhen lojtare ekspert dhe ne do i blejme…”
Inter Club Staff

Sic eshte bere tashme tradite, perpara konferences per shtyp ne prag te ndeshjeve, Roberto Mancini i pergjigjet tre pyetjeve nga InterChannel, pyetje keto te zgjedhura nga Twitteri i profilit zyrtar te Interit. Ja pyetjet dhe pergjigjet e tranjerit zikalter:

Kur do ta shohim Puscas titullar?

“Puscas eshte ende shume i ri dhe po meson. Fakti qe eshte gjithmone me skuadren e pare do e ndihmoje shume.”

A mund tja dalim te enjten ndaj Wolfsburg?

“Ne fillim duhet te mendojme per Cesenen, kane mbetur edhe 12 ndeshje ne kampionat dhe gjithcka eshte e hapur. Me pas do te jemi 4 dite per te pergatitur ate ndeshje. E qarte qe duhet nje ndeshje perfekte, dhe ndonjehere ndodhin keto ndeshje.”

Cili sektor ka me shume nevoje per investime ne merkato?

“Mendoj se skuadra do te riforcohet ne cdo repart, do te vijne lojtare ekspert qe do te ndihmojne te rinjte. Jemi nje skuader goxha e re, duhen disa lojtare me eksperience qe te japin nje dore ne rritjen e saj. Do te jete nje avantazh me shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.