Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

668 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moviola e Gazzetta – Orsato, cfare pe ne ate moment? Kontakti Perisic-Hysaj…

Moviola e Gazzetta – Orsato, cfare pe ne ate moment? Kontakti Perisic-Hysaj…
Inter Club Staff

Ndeshja ndermjet Interit dhe Napolit ku nga te dyja skuadrat kerkohej fitorja perfundoi me nje pike per koke. 

Kjo ndeshje, u drejtua nga arbitri Daniele Orsato me personalitet dhe qe mbajti ne kontroll sfiden, por me nje gabim nga ana e tij qe mund ti kete kushtuar Interit nje rast te mire per gol.

Gazzetta dello Sport ka shkruar per moviolen e ndeshjes se djeshme.

Related image

Ja cfare shkruhet ne faqet e te perditshmes Italiane:

“Arbitri vershelleu pak, duke lejuar ne shumicen e kohes qe te lejonte vazhdimin dhe zhvillimin e lojes. Ne pjesen e pare tregon nje karton te verdhe per Allan pas nje nderhyrje nge prapa te tijen ndaj Icardit.”

“I ndeshkuar me te verdhe edhe Gagliardini per nje nderhyrje te forte ndaj Mertens.”

“Ne pjesen e dyte dyte rrezikon te verdhin edhe Hysaj i cili ishte autor i dy nderhyrjeve qe meritonin te verdhe ndoshta ndaj Cancelo dhe Rafinha.”

Image result for orsato inter

“Por ajo qe nevrikosi me shume Interin ishte kur arbitri ndalon Perisic qe po hynte ne zone nga ana e majte e saj: u vershellye nje faull me disa sekonda vonese ndaj Hysaj por replay ngre dyshime per kete vendim sepse nuk shikohet asnje faull nga ana e zikalterit.

epa06596901 Ssc Napoli defender Elseid Hysaj (L) challenges for the ball with Fc Inter midfielder Ivan Perisic during the Italian serie A soccer match between Fc Inter and Ssc Napoli at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 11 March 2018. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

“Orsato i shpjegon Icardit se “e pashe mire se cfare ndodhi” ne ate moment. Ne finale nje i verdhe i rende mbi Albiol: ai preku topin me dore por gjate rreshqitjes ne nje nderhyrje ndaj Cancelos. Topi me pare prek trupin pastaj doren. Ok faulli, por mbase kartoni ishte i tepert.”

“I sakte edhe kartoni per Insigne.”

Kjo ka qene moviola nga Gazzetta dello Sport. E perditshmja italiane ka nxjere ne pah gabimin me te rende nga ana e arbitrit italian qe gjykoi shume keq ne momentin e dyluftimit te kroatit me shqiptarin. Perisic sapo kishte dribluar Hysaj dhe po shkonte ne drejtim te zones se Reines. Mbase ndonjehere duhen lene aksionet te vazhdojne dhe vetem ne fund te tyre te gjykohen nga VAR nese ka pasur ndonje nderhyrje per faull ose jo. Keshtu demtohet futbolli.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.