Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,889 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

M’Vila takon Interin, Rubin e Taider jo. Biabiany piste e nxehte, Guarin tani eshte celsi i…

M’Vila takon Interin, Rubin e Taider jo. Biabiany piste e nxehte, Guarin tani eshte celsi i…
Inter Club Staff

Eksperti i njohur Luca Marchetti i Sky Sport zbulon te rejat e fundit sa i perket merkatos se Interit. Kjo eshte situata e emrave te ”nxehte” zikalter.

FREDY GUARIN – Mesfushori kolumbian (i impenjuar sonte kunder Japonise se Nagatomos) ka qene i lidhur me Atletikon e Diego Simeones. Ish-lojtari i Portos do luaj nga minuta e pare kunder ekipit te Zaccheronit dhe ky mund te jete nje rast i mire per te treguar aftesite e tij. Pjesa me e madhe e merkatos interiste do varet nga transferimi i tij hipotetik me te ardhurat ekonomike.

YANN M’VILA – Francezi mezi po pret te behet nje lojtar i Interit zyrtarisht. Mediano i Rubin Kazan per te plotesuar kerkesat e Interit ka ulur pretendimet e tij ne menyre te konsiderueshme. Ne fakt ne Rusi ai fiton me shume se 3 million euro per sezon kurse ne Milano do mare 1.5 million euro dhe bonuset e ndryshme.

SAPHIR TAIDER – Eshte kjo, per momentin pengesa me e madhe per te mbyllur marreveshjen perfundimtare per M’Vila. Mesfushori algjerian ende nuk eshte i bindur nga destinacioni rus, por Rubin ende nuk ka bere tranzicionin e nevojshem per te zhbllokuar marreveshjen, ose te propozoj nje rritje substanciale ne pagen e ish-lojtarit te Bolognas.

JONATHAN LUDOVIC BIABIANY – Kerkesa e Parmas per francezin nuk duhet te jete e larte dhe ky eshte nje plus per Interin, qe ne anen tjeter nuk e braktis pisten dhe vazhdon ta percjell ish-zikaltrin te klasit ’88.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.