Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

1,392 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Zvicra: Dragovic, jane vendosur vizitat mjekesore me Interin. Shifrat…

Nga Zvicra: Dragovic, jane vendosur vizitat mjekesore me Interin. Shifrat…
Xhorxh Gellci

Ne Zvicer e japin per te kryer: Aleksandar Dragovic do te jete mbrojtesi i ardhshem i Interit. 22 vjecari austriak, sipas gazetes te njohur Basler Zeitung, eshte akoma ne Viene per pushime, por vizitat mjekesore me shoqerine zikalter jane vendosur.

Dragovic do te udhetoje javen e ardhshme ne Itali per vizitat mjekesore te zakonshme dhe pastaj do te firmose nje kontrate kater-vjecare me Interin” – shkruan gazeta zvicerane, qe pastaj flet edhe per shifrat e tratatives.

Bazel do te marre dicka me pak se 9,5 milion franga zvicerane (7,5 milion euro) plus bonuse qe do ta bejne shifren te arrije deri ne 8 milion euro.

Jane gati edhe zevendesuesit e Dragovic: nje mes Mario Maloca (Hajduk), Cleber (Corinthians), Michael Dingsdag (Sion), Ivan Ivanov (Partizan i Beogradit).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.