Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,156 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pinamonti i pelqen te gjitheve, nga Mancini tek De Boer. I shumekerkuar ne vere…

Pinamonti i pelqen te gjitheve, nga Mancini tek De Boer. I shumekerkuar ne vere…
Bujar Berishaj

Dje ka zhbllokuar ndeshjen kunder Palermos. Andrea Pinamonti, 17 vjec, luan edhe kete vit me moshatare me te medhenje.

Talenti i tij eshte i padyshueshem. Mancini e ka marre me vete kete vere ne turne dhe i pelqente shume. Tani eshte radha e Frank De Boer. Gazzamercato tregon nje prapaskene lidhur me veren:

“Dhe te thuash qe Pinamonti ka qene nje hap larg Milanit kur ishte i vogel, por Interi ka llogaritur tek interizmi i lojtarit dhe e ka huazuar te Chievo para se te sjell ne Milano. Kete vere eshte kerkuar nga shume klube, edhe nga Serie B, por Interi nuk ka degjuar. De Boer do e njoh shume shpejt dhe qe tani mund ta shoh teksa shenon”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.