Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

264 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pozzo: “Isla ne Inter? Ne jemi dakord, vendos Juventus”

Pozzo: “Isla ne Inter? Ne jemi dakord, vendos Juventus”
Xhorxh Gellci

Vendos Juventus. Tashme kemi hyre ne fazen decizive te tratativave per Mauricio Isla, situata po zhvillohet ore pas ore. Ndersa Inter pret te reja, sot ka arritur marreveshja e parashikuar mes Juventus dhe Udineses per te rinovuar bashkepronesine e lojtarit me kontrollon e te drejtave sportive qe qendrojne perseri tek Juventus. Qe do te thote, se do te jete Juve qe do te vendose ku do te shkoje Isla. Kete ka thene presidenti i Udineses Gino Pozzo ne dalje nga Federata: “Per Islan e rinovojme bashkepronesine me Juventusin, pastaj do ju takoje atyre te vendosin ku do te shkoje. Marreveshjet jane te qarta dhe vendosin ata. Inter? Ne qofte se Juventus vendon ta kaloje lojtarin ne nje skuader te trete, ne nuk kemi kundershtime.”

Ne kete pike, Marco Branca pret te kuptoje nese operacioni mund te mbyllet duke e marre hua lojtarin (shume e veshtire) ose duke e blere gjysmen e Juventusit, hipoteze per te cilen kane filluar tratativat. Por bardhezinjte nuk kane vendosur akoma, ne ditet ne vazhdim do te kuptohet me shume. Sipas Gazzetta dello Sport, Juventus nuk eshte kaq i sigurt per te shitur Islan. Nderkohe qe Interi pret…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.