Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,386 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan i shtrenjte, del nje emer i ri. Deki pershendet, ndersa Belfodil…

Nainggolan i shtrenjte, del nje emer i ri. Deki pershendet, ndersa Belfodil…
Xhorxh Gellci

Mercato. Ore te nxehta, vendime per t’u marre. Vendime te rendesishme, qe mund te vlejne nje sezon. Per kete Interi po merr kohe, i vetedijshem se ka mbyllur goditjen e pare ne merkato. Ishak Belfodil eshte bindur, mungon akoma “Po-ja” e Cassanos, por eshte thjesht formalitet. 30 vjecari barez, – sic raporton Gazzetta dello Sport – po zgjidh disa detaje me sponsorin teknik perpara se te konfirmoje kalimin tek skuadra e Donadonit. Ndersa Silvestre duhet te bindet se ne Parma mund te kthehet ai i meparshmi.

MESFUSHA – Ne pritje per te kuptuar nese do te vije nje tjeter sulmues pas Belfodil, tani eshte mesfusha reparti per tu kompletuar. Sot mund te kete nje takim me Cagliarin ne Federate, ku do te diskutohet per te ardhmen e Nainggolan. Megjithate, cmimi i belgut eshte ne qiell, keshtu qe Interi mund te hidhet mbi Saphir Taider, me i ri dhe me ekonomik se Nainggolan (vleresohet 7 milion). Ky eshte emri i ri qe po flitet dhe sipas Gazzetta dello Sport dje ka patur nje takim me Bolognen, ku eshte folur per disa te rinj, por megjithate eshte bere edhe nje diskutim paraprak per Taider, 21 vjecar. Gjithmone ne mesfushe, Stankovic do te thote lamtumire. “Mund te kete nje skuader prapa”, – ka thene Moratti, dhe sipas GdS kjo skuader mund te jete Fiorentina.

KAPITULLI TE RINJ – Interi shtyn per Isla, por kerkesa e Juventus eshte gjithmone 7,5 milion, qe zikalterit nuk duan ti japin. Keshtu qe kthehen emrat e Basta por edhe Zuniga. Agjenti i Basta ka thene dje se ka folur me Gino Pozzo per te kuptuar nese ka mundesi qe Udinese te ule kerkesat e saj. Interi pret, vlereson dhe mendon…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.