Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,656 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shaqiri para te gjitheve, Inter tani shpejton: gati te barazohet oferta e Liverpool. QPR propozon nje shkembim…

Shaqiri para te gjitheve, Inter tani shpejton: gati te barazohet oferta e Liverpool. QPR propozon nje shkembim…
Bujar Berishaj

Inter, all in per Xherdan Shaqirin dhe Ezequeil Lavezzin.

Pa harruar kerkimin per nje mediano te ri (Lucas Leiva dhe Lass Diarra) emrat aktual, merkato zikalter vazhdon me synimin per t’i vene ne dispozicion Mancinit nje tjeter sulmues pas Lukas Podolski.

Sa i perket lojtarit te Bayernit, Inter mbetet i bindur pas ofertes se fundit qe i ka paraqitur lojtarit, gati te barazohet me ate te Liverpool, konkurrenti me i rendesishem. Ne nivelin ekonomik behet fjale per nje huazim per 2 milion euro dhe obligim blerje per 12 mlion euro, por Reds mbeten ne gare dhe nuk dorezohen. Per tu mos u nenvleresuar shoqerite tjera qe duan te perfitojne nga statusi i lojtarit si ‘lojtar ne merkato’ si psh: Monaco, Atletico Madrid dhe Stoke City (qe do ta blej menjehere) po kerkojne te futen ne kete lufte merkatoje.

Kapitulli i shitjeve: eshte regjistuar nje propozim shkembimi nga QPR me protagonist Yann M’Vila dhe Adel Taarabt, ish-lojtar i Milanit. Inter per momentin nuk preferon te shpejtoj, ndoshta do te jete nje operacion last minute, sepse synimet kryesore jane Shaqiri dhe Lavezzi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.