Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

632 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter, cfare tifozerie: 20 autobuze dhe 1 avion nga Milano drejt Frances. Ne Saint-Ettiene…

Sky – Inter, cfare tifozerie: 20 autobuze dhe 1 avion nga Milano drejt Frances. Ne Saint-Ettiene…
Inter Club Staff

Ne lidhje direkte nga Saint-Ettiene, Andrea Paventi tregon oret ne prag te ndeshjes qe do te luhet sot ne oren 19:00 ndermjet Interit dhe Saint-Ettiene.

Ja fjalet e tij: “Skuadra Franceze deshiron qe te hape perseri shpresat per nje kualifikim por Interi ka motive te tjera: deshiron te beje rezultat dhe te rikthehet tek fitoret por ne kete menyre do te siguronte edhe kalimin ne turin tjeter”, shpjegon gazetari.

Ben shume ftohte ne qytetin francez, temperaturat jane pothuajse 5 grade. Pritet te jete nje ndeshje e bukur pa probleme: Ne ndeshjen e pare tifozet franceze kishin shkaktuar disa shqetesime tek forcat e rendit. Por edhe sot nga Italia priten mijra tifoze Interist qe do te ndjekin skuadren ne kete transferte te veshtire por edhe moment te veshtire per Interit. Tifozet e dine qe Interi ka nevoje per ta dhe ata pergjigjen menjehere edhe pse larg Italise: 20 autobuze jane nisur nga Milano plus nje avion plot me tifoze. Por nuk mbaron me kaq: Priten qe me ta te bashkohen Interista nga e gjithe Europa. Inter: Nuk je vetem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.