Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

680 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Spalletti e ka gati surprizen: Eshte provuar Brozo trekuartist. Rafinha perfundon ne…

Sky – Spalletti e ka gati surprizen: Eshte provuar Brozo trekuartist. Rafinha perfundon ne…
Inter Club Staff

Duket se do te kemi surpriza ne mesin e fushes ne ndeshjen qe Interi do te luaje ne transferte ndaj Chievo Verona te dielen ne oren 15:00. 

Te pakten sipas asaj qe tregon Sky Sport, do te jete pikerisht keshtu.

Ja cfare thote kanali tematik italian:

“Eshte rebus ne mesin e fushes per Luciano Spalletti, per te cilin eshte bere gjithcka e veshtire duke pare demtimin e pesuar nga Roberto Gagliardini ndaj Cagliarit te marten qe kaloi.”

“Pikerisht per kete arsye, tekniku  zikalter, ne prag te transfertes ne Bentegodi kunder Chievos, po studion disa alternativa taktike.”

“Nder keto, ne stervitjen e sotme ne Appianp Gentile eshte provuar edhe Marcelo Brozovic ne rolin antik te trekuartistit, me Borja Valero dhe Vecino perpara mbrojtjes.”

“Pankine keshtu per Rafinhen, gjithmone sipas asaj qe thote Sky Sport nese gjithcka do te konfirmohet ne oret e ardhshme.”

“Nje alternative tjeter pa Rafinhen eshte Brozovic me Vecino perpara mbrojtjes dhe Borja Valero trekuartist pas shpines se Icardit.”

Keto jane ndryshime qe do te surprizonin jo pak te gjithe, duke pare se Brozovic ka treguar vlerat e tij me te mira ne pozicionin e ri dhe lenia jashte e nje njeriu si Rafinha ne nje transferte si ajo ndaj Chievos mund te shnderrohet ne nje autogol per zikalterit.

Gjithesesi, per momentin nuk dihet ende me siguri si do te zbrese Interi ne fushe ndaj Chievos, por keto jane vetem provat qe Spalletti ka bere me skuadren ne stervitje.

Te gjithe shpresojne qe nuk do te kete me eksperimente.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.