Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,045 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Toure dhe Icardi prioritet per Mancinin. Pastaj…

Sky – Toure dhe Icardi prioritet per Mancinin. Pastaj…
Bujar Berishaj

Nuk te shesim as per 100 milione euro“! Keto jane fjalet qe City i ka thene Toures ne oret e fundit. Te rejat e fundit nga Anglia rrezikojne te shkaterrojne planet e Mancinit. Sic raportohet nga i derguari i SkySport24, tekniku i Inter, ne fakt, e konsideronte Touren si objektivin numer nje rreth te cilit do te ndertohet nje skuader konkurruese.

34 milionet e destinuara per Dybalan do te sherbejne per te perforcuar pjesen tjeter te skuadres. Jane tre objektivat qe tekniku italian deshiron te perfshij ne skuader qe nga pregaditjet para-sezonale ne Brunico: nje qender mbrojtes, me sakrifikimin e nje mes Ranocchia, Vidic dhe Juan Jesus, nje mesfushor, qe nuk mund te jete pikerisht lojtari i Manchester Cityt dhe ne fund nje sulmues. Objektivi deri pak ore me pare ishte nje tjeter lojtar i City, Stevan Jovetic, por ne kete pike shume do te varet nga raporti mes dy shoqerive.

E gjithe kjo pa harruar rinovimin e Mauro Icardi. Sulmuesi argjentinas eshte thelbesor per projektin zikalter. Gjate javes eshte parapare nje takim i ri me perfaqesuesit e lojtarit per te zhbllokuar situaten. Mancini e pret, i vetdijshem qe shtylla e skuader duhet rinovuar shpejt per te vepruar ne qetesi dhe per te perfeksionuar pjesen tjeter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.