Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

593 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter deshiron te blindoje Icardin: ja kontrata e re, rroga dhe klauzola

Inter deshiron te blindoje Icardin: ja kontrata e re, rroga dhe klauzola
Inter Club Staff

Me sa duket, sipas mediave ne Itali, tatativat per zgjatjen e kontrates se Mauritos po vazhdojne me shpejtesi.

Pikerisht pas nje pokeri te Icardit ne ate 0-5 ne Marassi qe i beri Interit, Sampdorias, kapiteni i Interit eshte rikthyer ne qender te mediave ne Gadishullin Apenin dhe eshte perfolur menjehere per kontraten e tij dhe rinovimin qe pritet te ndodhe se shpejti.

Per kete ka shkruar La Gazzetta dello Sport sot.

Image result for gazzetta dello sport logo

Ja cfare shkruan ne faqet e saj e perditshmja italiane:

“Pas pashkeve do te nisin bisedimet e para zyrtare ndermjet paleve.”

“Do te jete nje tratative qe do te nisi me nje propozim kontrate deri me 2023 me nje rroge prej 7-8 milione euro ne sezon.

“Do te punohet nderkohe per te rritur klauzolen qe sot eshte 110 milione euro (e vlefshme vetem per jashte shtetit por vetem gjate dates 1 deri ne 15 korrik).”

Keshtu, pavarsisht firmave, e ardhmja e bomberit argjentinas – gjithmone sipas La Gazzetta dello Sport – eshte e gjitha per tu shkruar.”

“Me shume mundesi Suning edhe sezonin e ardhshem do te propozoje strategjine e autofinancimit ne merkato.”

“E vetmja plusvalence e madhe ne skuadren e Interit mund te behet me Icardin per te neutralizuar Fair Play Financiar. Por Interi ne kete moment nuk ka ndermend te heqe dore nga diamanit i saj.”

“Gjithesesi zikalterit jane te detyruar nga sot deri me 30 qershor te bejne rreth 50-60 milione euro plusvalence. Njerezit e merkatos zikalter po punojne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.