Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,674 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalleti po mendon per Dalbert nga 1. Brozo dhe Eder po bejne nxemjen. Borja…

Spalleti po mendon per Dalbert nga 1. Brozo dhe Eder po bejne nxemjen. Borja…
Inter Club Staff

Luciano Spalletti vazhdon qe te perzieje letrat ne stervitje, duke mos i ofruar pika referimi Genoas per sa i perket formacionit qe do te zbrese ne fushe neser ndaj Genoas ne oren 15:00. 

La Gazzetta dello Sport provon te hedhe nje hipoteze rreth ndryshimeve te mundshme ne formacion pas 1-1 ndaj Bologna: “E mundshme qe Dalbert te rikthehet nga minuta e pare ne vendin e Nagatomos, por mendohet se do te kete nje jave pushim edhe per Borja Valeron. Edhe spanjolli, i cili eshte i vetmi mesfushor qe ka qene ne cdo ndeshje titullar, ne Dell’Ara ka vuajtur jo pak. Mbase do te besohet nga minuta e pare tek Gagliardini dhe Vecino per te pasur nje mesfushe me solide. Nderkohe per sa i perket trekuartistit, Joao Mario kercenohet nga Brozovic ose Eder, te cilet kane filluar nxemjen dhe mund te fitojne nje vend titullari neser ne dreke. Gjithesesi Eder mund te zere edhe vendin e Candrevas i cili eshte pare pak i lodhur te marten. Nderkohe Karamoh pritet ta nise perseri ndeshjen nga stoli dhe mbase do te kete nje shans per te gjate ndeshjes ne vazhdim.

Formacioni i mundshem:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, Miranda, Dalbert; Gagliardini, Vecino; Candreva, Brozovic, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.