Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

948 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Milani? Nuk harxhoj frymen time per te bere komplimente per ta. Arbitrat? Doja ti puthja…”

Spalletti: “Milani? Nuk harxhoj frymen time per te bere komplimente per ta. Arbitrat? Doja ti puthja…”
Inter Club Staff

Derbi i djeshem perfundoi 0-0 dhe ky ka qene nje barazim qe ka lene pa fjale edhe vete tranjerin e Milanit dhe lojtaret kuqezi te cilet nuk kane kursyer habine dhe komplimentet e tyre per Interin. 

Por, pas ndeshjes ka folur edhe tranjeri i Interit, Luciano Spalletti ne konferencen per shtyp tradicionale pas derbit.

Ja cfare ka thene tekniku italian zikalter:

“Duhet te jemi me te vendosur kur arrijme ne metrat e fundit te zones se rreptesise, duhet te kerkojme hapsira, te hapemi me shume. Duhet te kishim me intensitet ne zonen e tyre.”

“Gabimet e Icardit per shkak te terrenit te lagur? Mbase. Por ai ndonjehere ben gola qe te tjeret nuk iu bejne dot. Sot ndodhi e kunderta.”

“Polemika me arbitrat ne fund te ndeshjes? Jo, e keni interpretuar gabim. Une doja ti puthja.”

“Brozovic? Shpesh here duhet ti degjoje me shume sjellejet qe duhet te beje ne fushe. Eshte nje mesfushor qe kishte nevoje te interpretonte ne fushe ne menyren qe ai deshironte dhe une ja kam dhene kete mundesi. Ndihet me mire ne kete rol dhe ka me shume pergjegjesi mbi vete. Ka vrap dhe saktesi.”

“Milan? Per ta lini qe te flae Gattusso sepse e pershkruan me mire skuadren e tij. Nuk nuk harxhoj frymen time per te bere komplimente per kundershtaret, i bej vetem skuadres time.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.