Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,971 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportItalia – Skriniar, ja cfare deshiron Sampdoria nga Inter. Szczesny dhe Banega…

SportItalia – Skriniar, ja cfare deshiron Sampdoria nga Inter. Szczesny dhe Banega…
Bujar Berishaj

 

Alfredo Pedulla, gazetar i SportItalia ben nje permbledhje te merkatos se Interit:

“Skriniar pelqehet shume, eshte zgjedhja e pare per Interin. Samp kerkon 27 milione euro ose 20 milione plus kartonin e Caprarit, duke perjashtuar keshtu nga tratativa Nagatomon ose Ansaldin. Do te jete i rendesishem rikthimi i Sabatinit nga Kina per te mbyllur gjithcka. Tratativa vazhdon, por nuk eshte e mbyllur. Nderkohe Juve eshte favorite per Szczesny, por duhet te mbyll me Arsenalin perndryshe me nje largim eventual te Handanovic atehere nuk perjashtohet nje perfshirje e Interit ne gare”, ishin fjalet e Pedullas.

Ne studio pastaj theksohet se si po zvogelhet kerkesa dhe oferta per Banegan me Sevillan. Nuk ka probleme mes dy klubeve, por eshte lojtari qe duhet te sakrifikoj nga paga e tij per t’u kthyer ne Spanje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.