Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Suning

Thohir: “Partneret strategjik jane te rendesishem. Merkato? Nuk mund te nderrojme tete titulluar, por nje ose dy po”

27/05/2016, 13:51 |

Ne inaugurimin e Inter Store te ri, Erick Thohir ka takuar gazetaret e pranishem. Duke folur per mikrofonat e tyre ai ka thene:

“Mendoj qe ky dyqan eshte i rendesishem sepse eshte mbyllur per disa muaj dhe tani … Read More

Inter-Suning, Moratti konfirmon: “Jam optimist sepse jane shume serioz”

27/05/2016, 10:18 |

Dita e djeshme e presidentit Erick thohir nuk mund te mos mbaronte me nje darke me ish padronin zikalter Massimo Moratti. 

Takimi eshte zhvilluar ne Milano dhe ka mare pjese edhe aksioneri Handy Soetedjo dhe ka … Read More

Fu Yixiang zbulon: “Suning te Inter me me shume se 20%”

26/05/2016, 12:15 |

Erick Thohir kthehet sot ne Milano dhe vemendja mbetet te tratativa mes indonezianit dhe Suning qe duhet t’i jap klubit zikalter fuqi te reja ekonomike.

Ne kete drejtim, vjen nje zbulim i Fu Yixiang, zevendes-president i Odes Ekonomike italo-kineze: … Read More

Moratti: “Inter-Suning, ndoshta te reja se shpejti. Perjashtoj rikthimin tim. Thohir? Duhet t’i japim kohe”

23/05/2016, 13:39 |

Perderisa udheheqesit e Interit jane duke punuar ne aksin Milano-Nanjing per te avancuar tratativen me Suning Commerce Group, Massimo Moratti, ne nje konference te Qendres Sportive Italiane ka bere nje perbledhje te situates:

“Mund te ndodh qe … Read More

Inter ndodhet ne Kine: Do te mbyllet me Suning apo del ne skene nje parner i ri?

21/05/2016, 10:20 |

Delegacioni Interist eshte ne Kine. Prezent atje eshte Bolingbroke, Gardini dhe shume shpejt do te bashkohet edhe Thohir e te tre bashke do te flasin per te ardhmen e klubit. Pervec Suning, mund te futet ne skene edhe … Read More

Sky – Te hollat nga Kina i japin oksigjen Interit: shifrat mes 70 dhe 80 milione. Ne merkato…

28/04/2016, 21:53 |

Andrea Paventi, gazetar i Sky Sport, ka bere nje permbledhje sa i perket situates se klubit zikalter duke folur per tratativen me kinezet dhe merkaton:

“Eshte nje shifer rreth 70 dhe 80 milione euro ajo qe … Read More

Bomba nga Premium Sport: se bashku me kinezet vjen edhe Alex Teixeira?!

25/04/2016, 13:21 |

Inter mund te festoj ardhjen e Suning Commerce Group ne kapitalin e klubit me nje blerje per Roberto Mancinin pikerisht nga klubi i Jiangsu Suning (ne pronesi te kinezeve qe duan te blejne 20% te Interit).

Sic raporton Premium … Read More

Gazzetta dello Sport – Emisare te Suning sot ne Appiano Gentile? Dhe neser ne Meazza…

22/04/2016, 12:30 |

Inter kerkon futjen e investuesve per nje pakice aksionesh ne klub.

Sic lexohet te Gazzetta dello Sport sot mund te arrijne disa emisare (me shume mundesi ata te Suning) te nje prej grupeve kineze qe jane te interesuar … Read More