Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,287 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Toure-Inter, problemi eshte rroga. Operacion alla-Vidic? Thohir eshte i gatshem…

Inter Club Staff

Mancini dhe Yaya Toure kane nje lidhje te forte mes tyre dhe kete gje nuk mund ta hedhe dot njeri poshte.

Interi, duke shfrytezuar kete mardhenie te mire mes tyre, do te tentoje te sjelle lojtarin nga Bregu i Fildishte i cili eshte duke prishur mardhien me Manchester City. Keshtu zikalterit me ne krye Mancion do te tentojne te bindin lojtarin i cili ishte shume afer edhe veren e kaluar me zikalterit.

Por ka nje detaj shume te rendesishem: Toure tek Interi nuk mund te fitoje kurre tek Interi aq shume sa fiton ne nje vit tek City. Por Thohir eshte i gatshem ti ofroje rrogen e nje viti tek City te ndare ne dy vite tek Interi e duke i ofruar mesfushorit edhe nje opsion per 2018-19, nje rinovim qe do te behej automatik pas nje numer te caktuar paraqitjesh. Kontrata keshtu do te ishte shume e ngjashme me ate te Nemanja Vidic kur erdhi ne Milano ne moshen 33 vjecare. Yaya do te vinte ne Itali keshtu ne te njejten moshe por me nje rroge me te larte: 3,2 ne vit per Serbin ndersa Toure do te fitoje diku tek 4 milione ne vit dhe do te behej keshtu menjehere me i paguari ne skuadren e Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.