Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,227 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Uefa promovon Interin dhe Thohir: “Plani i biznesit bind, llogarite jane permiresuar dhe…”

Uefa promovon Interin dhe Thohir: “Plani i biznesit bind, llogarite jane permiresuar dhe…”
Inter Club Staff

Ne dokumentin qe shpjegon ne detaje sanksionet e vendosura ndaj Interit per sa i perket temes se Fair Play Financiar, UEFA shpjegon arsyen e ketyre sanksioneve qe nga shume jane quajtur te lehta. Plani i biznesit i prezantuar nga Thohir eshte gjykuar si bindes dhe permiresimi i llogarive te Interit eshte vene re jo pak:

– Sanksionet dhe detyrimet qe jane vendosur ne bashkpunim me Interin do te dergojne skuadren qe te hyje ne limitet e FPF ne nje kohe te shkurter.

– Plani financiar i klubit ka treguar nje trend pozitiv e gje e cila do ti lejoje Interit te hyje shume shpejt ne limitet e Fair Play Financiar.

– Klubi ka treguar hapa konkret per te respektuar rregullat dhe ka prezantuar nje plan financiar te besueshem e realist qe do i lejoje Interit te hyje ne limitet e FPF brenda 2018.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.