Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

437 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Valencia ferkon duart edhe per Murillo: me ish-lojtarin e Interit ne fushe, ata asnjehere…

Valencia ferkon duart edhe per Murillo: me ish-lojtarin e Interit ne fushe, ata asnjehere…
Inter Club Staff

Kolumbiani ka mare pseudonimin “El Muro” (ne shqip “Muri”).

Pavarsisht demtimit te gjate, spanjollet jane shume te lumtur nga rendimenti i ish-zikalterit.

Murillo tek Interi pati nje nisje shume te mire ne pjesen e pare te sezonit me Interin e Mancinit, por me pas gradualisht ai e humbi shkelqimin e tij dhe pasiguria filloi te mbizoteronte ne paraqitjet e tij dhe gabimet ishin te shumta.

Por duket se tashme Murillo ne Spanje ka hapur nje faqe te re te karrieres se tij ku vertete po shkelqen me bluzen e Valencias.

Per kete gje ka shkruar sot La Gazzetta dello Sport, e cila futet edhe ne detaje.

Ndermjet Interit dhe Valencias eshte ende ne tavoline marreveshja Kondogbia-Cancelo, por ne vere zikalterit i kane shitur spanjolleve edhe mbrojtesin Murillo.

Kolumbiani eshte shitur per 12,5 milione euro plus 10% te shumes se rishitjes.

Ai po perjeton nje sezon shume te mire ne La Liga.

Image result for murillo valencia

Ne Spanje e quajne tashme “El Muro”, pavarsisht demtimit te gjate, ai mbetet ne krye te statistikave mbrojtese: pasime te sakta, dyluftime ajrore, dyluftime te fituara.

Me ate ne fushe (13 ndeshje), Valencia nuk ka humbur asnje ndeshje ne kampionat, madje duke e mbajtur porten te paprekur plot 7 here nga 14.

Zona Champions eshte blinduar per Valencian tashme: mban vendin e katert ne klasifikim me nje pike larg Real Madrid dhe 11 pike avantazh ndaj Sevilles se Montellas.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.