Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

798 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidal, Nainggolan dhe Brozovic, nje upgrade zikalter me tre bad boys: ja numrat

Vidal, Nainggolan dhe Brozovic, nje upgrade zikalter me tre bad boys: ja numrat
Bujar Berishaj

Interi eshte gati qe te bej edhe nje goditje tjeter ne mesfushe.

Emri me i nxehte eshte ai i Arturo Vidal edhe pse ne oret e fundit eshte shfaqur edhe Luka Modric qe thuhet te jete enderra e madhe zikalter.

Por ardhja e Vidal tashme duket si dicka e sigurt, mbase edhe duke pare veshtiresite per te arritur te mesfushori i Real Madrid por pa lene anash kualitetet e mesfushorit kilien.

Dhe me ardhjen e tij, nje upgrade ne mesfushen e Interit eshte nje ceshtje numerike. Sa per te pasur nje ide: Vidal, Nainggolan dhe Brozovic ne karrieren e tyre italiane kane pasur me shume duele dhe goditje ne porte ne krahasim me mesfushoret e Interit nga sezoni i kaluar.

Dhe ne pergjithesi, duke marre si pike reference lojtaret qe kane arritur shifren 30 mes golave dhe assisteve ne vitet e fundit, Vidal eshte i pari per golat e shenuar dhe duelet e fituara shkruan Gazzetta dello Sport.

Ne anen tjeter, i ardhuri ne kete merkato Radja Nainggolan eshte i pari sa i perket numrit per rekuperime te topit nga kundeshtaret lexohet ne rreshtat e gazetes.

Pra do te jete nje Inter sic i pelqen Spallettit, qe tejkalon kundershtarin dhe shkon menjehere drejt portes me tre “bad boys” e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.