Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

266 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zi ne shtepine Moratti: ndahet nga jeta ne moshen 81 vjecare Gian Marco Moratti, vellai i Massimos

Zi ne shtepine Moratti: ndahet nga jeta ne moshen 81 vjecare Gian Marco Moratti, vellai i Massimos
Inter Club Staff

Ndahet nga jeta ne menyre te papritur vellai i presidentit legjendar te Interit, Massimo Moratti. 

Massimo qan vellain e tij Gian Marco, biznesmen italian dhe president i Saras. Burri i ish-kryebashkiakes se Milanos, Letizia Moratti dhe babai i kater femijeve – Angelo, Francesca, Gilda dhe Gabriele – ka vdekur ne moshen 81 vjecare.

INTERI NE ZEMER – Ai ka lindur ne 1936 ne Genova. Gian Marco ishte ‘naftetari’ i familjes Moratti. Ka qene presidenti i rafinerise sarde e hapur nga babai i tij ne vitet 60. Interi ka qene pergjithmone ne zemren e tij: aksionet e para i ka mare nga babai i tij ne vitin 1948 kur babai i tij ishte anetar i keshillit te administrimit zikalter, drejtuar nga vellai i tij Massimo me pare dhe nga babi i tij Angelo.

Nje foto e vjeter e Gian Marco Moratti, me vellain e tij, Massimo dhe legjendes se perjetshme, Angelo Moratti: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.