Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

908 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez po punon per Torinon, por nese nuk arrin te rekuperohet, ka tre alternativa

Alvarez po punon per Torinon, por nese nuk arrin te rekuperohet, ka tre alternativa
Xhorxh Gellci

Ricky Alvarez ka si synim te kthehet kunder Torinos. Mesfushori argjentinas eshte kthyer ne Itali sepse nuk do te ishte i gatshem as per ndeshjen kunder Peruse dhe as per ate kunder Uruguait te marten e ardhshme.

Por cfare do te beje per Torinon? “Gjithcka do te varet nga menyra si do reagoje ndaj terapive, por per momentin eshte me shume jo sesa po.” – sipas Corriere dello Sport.

Demtimi i Alvarez, demtimi i Militos, dhe udhetimet transoqeanike te Palacio dhe Icardi, mund te bejne qe ajo kunder Torinos te jete ndeshja e Ishak Belfodil, sulmuesi i vetem qe po punon ne Pinetina. Sipas Corriere dello Sport, eshte shume e veshtire qe Mazzarri te hedhe ne fushe Palacion dhe Icardin bashke nga minuta e pare, prandaj algjeriani duket se eshte favorit.

Megjithate nuk mungojne edhe alternativat. Rolin e Alvarez, mbrapa sulmuesit kryesor (Palacio), mund ta zene edhe Kovacic ose Guarin, i cili ka luajtur si trekuartist edhe vitin e shkuar me Stramaccionin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.