Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

905 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Cancelo? Po ju them qe kemi nje kontrate 4 vjecare me te. Tashme jam doktor i FPF…”

Ausilio: “Cancelo? Po ju them qe kemi nje kontrate 4 vjecare me te. Tashme jam doktor i FPF…”
Inter Club Staff

Mbase jane deklaratat me te rendesishme ato perpara ndeshjes Chievo-Inter te dhena nga Ausilio sot. 

Pak minuta perpara nisjes se ndeshjes ndaj Chievo Verona, Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit ka ndaluar perpara mikrofonave te Premium Sport per te folur per transferten e Verones por jo vetem.

Ja fjalet e tij:

“Eshte nje i nxehte per te gjithe, shpresojme qe kualitetet e Interit te prevalojne. Nese mbaron sot kampionati do te thote se jemi ne vendin e peste dhe se nuk kemi kapur objektivin sezonal. Por kampionati nuk mbaron sot dhe ne jemi ende ne gare duke pare qe jemi vetem nje pike larg.”

A do te shtyje Fair Play Financiar Interin qe te shese nje lojtar te madh ne skuader ne rast te kos kualifikimit ne Champions League? A ka Interi nje plan B?

“Ka edhe nje plan C por edhe nje plan D… Takimet e fundit me Uefan kane te bejne me bilancin e ketij sezoni, jo per ate qe do te ndodhe ne merkato duke filluar nga korriku, ai eshte nje diskutim tjeter.”

“Po pres te me tregojne llogarite, por ajo qe kerkon Uefa ne kete moment eshte qe bilanci te mbyllet ne nje menyre te vecante, por nuk mendoj se Interi do te kete nevoje te shese nje lojtar te madhe ne fundin e sezonit apo brenda qershorit sic thoni ju per te kapur objektivin.”

“Kete gje e them ne baze te asaj qe me eshte komunikuar dhe ne baze te eksperiences sime nder vite dhe me besoni, jam ber nje doktor i FPF.”

“Edhe ne te kaluaren kemi pasur probleme te kesaj natyre por i kemi rregulluar me Banega dhe Caprari qe nuk ishin ne qender te projektit tone teknik.”

“Asamoah? Vizita e agjentit Pastorello ishte per arsye te tjera, ka pasur bilete per ndshjen dhe kemi folur per Candreven dhe Nagatomon. Kjo eshte e verteta e takimit.”

“Ne jemi te lumtur si me Rafinhen, si me Cancelon, e dinim qe kishin nevoje vetem per pak kohe qe te nxirnin ne pah vlerat e tyre. Per pak ambjentim.”

“Dalbert? Eshte pare me pak ne fushe me te tjeret, por besoni qe eshte nje lojtar qe ka shume merkato per sa i perket korrikut. Ne Gjermani dhe ne Angli i njohin shume mire aftesite e tij.”

“Blerja e Cancelos? Nuk dua te bej perqindje tani. Por do ju them qe lojtari ka nje kontrate me Interin te vlefshme per 4 vitet e ardhshme. Me shume se kaq. Nese do arrijme te paguajme parate tek Valencia, ai eshte nje lojtar i Interit me te drejta te plota. Kontrata eshte nenshkruar dhe depozituar ne federate.”

Keto kane qene fjalet e Ausilios sot perpara mediave.

Fjale teper te rendesishme qe zbulojne se Cancelo ka nje kontrate te nenshkruar me Interin nese zikalterit do te arrijne ta blejne nga Valencia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.