Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

654 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Te gjitha rastet dhe golat e Chievo-Inter 1-2

VIDEO – Te gjitha rastet dhe golat e Chievo-Inter 1-2
Inter Club Staff

Interi fiton ne Verona fale te zakonshmeve Mauro Icardi dhe Ivan Perisic.

Argjentinasi dhe kroati vendosin firmen dhe Interi dergon ne shtepi tre pike teper te rendesishme duke mundur Chievon ne Bentegodi.

Nga ana tjeter Lazio ka mundur Sampdorian 4-0, dhe ka ruajtur vendin e saj te katert. Ne pjesen e pare zikalterit rrezikuan shpesh here ne mbrojtje, por Samir Handanovic ishte i pakalueshem.

Me mire pjesa e dyte e cila u dominua teresisht nga Interi.

Pak frike tek goli i Icardit sepse u quajt si i rregullt vetem pas disa minutash sepse VAR po vononte pergjigjen: Danilo D’Ambrosio ishte ne pozicion te rregullt dhe ishte pikerisht ai qe sherbeu Icardin.

Me pas, goli i dyte erdhi pas nje aksioni teper te bukur nga Yann Karamoh, Rafinha dhe u finalizua nga Ivan Perisic.

Chievo shenoi ne minuten e 90 nderkohe golin e 2-1, dhe Interi vuajti shume 5 minutat e fundit.

Ne viden me poshte mund te shikoni te gjitha rastet dhe golat e Chievo-INTER 1-2:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.