Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 22, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

FOTO – Inter, te rinjte vlejne sa nje thesar gjigand! Vetem 8 prej tyre bejne 60 milion euro…

17/06/2013, 17:01 |

Mediat Italiane bejne llogarite e Interit ne keto dite te nxehta merkatoje. Ato shkruajne sot per vleren e lojtareve te rinj zikalter, te cilat i kane llogaritur nje per nje, duke dal ne nje shume perfundimtare. Vlera e tyre shkon … Read More

Espanyol pershendet Longo: “Sa keq per demtimin”

17/06/2013, 15:31 |

Me nje komunikate zyrtare nga siti ne Internet, Espanyol zyrtarizon rikithmin e Samuele Longo tek Interi pas nje viti huazim ne Spanje: “Samuele Longo, gjate kesaj kohe qe po rikuperohet nga demtimi i marre ne ndeshjet e fudnit … Read More

McMenamin: “Tek Philadelphia 76ers Thohir investon, por nuk ben asgje. Nuk e kemi pare kurre”

16/06/2013, 23:36 |

Erick Thohir, manjati indonezian qe po zhvillon tratativat me Morattin per te blere Interin, ka interesa te medha ne boten e sportit. Pikerisht dje ka folur per deshiren qe ka per te zhvilluar sa me shume DC United, … Read More

FOTO – Strama rifillon si komentator. Fjalet e tij te para…

16/06/2013, 21:48 |

Ne fund ka pranuar. Sic ju kemi thene para disa ditesh, Andrea Stramaccioni eshte ne studion e RAI ne rolin e analistit per ndeshjen e Kupes te Konfederatave, Meksike-Itali. Ish tekniku zikalter ben debutimin per here te pare … Read More

Sky – Thohir, gjithcka eshte ftohur… Tani dy hipoteza te tjera”

16/06/2013, 14:53 |

Nga studiot e Sky Sport, Massimiliano Nebuloni ka folur per situaten e hyrjes te mundshme te aksionereve te rinj tek Inter, sidomos Erick Thohir: “Per momentin, hyrja ne shoqeri e Thohir duket shume e veshtire, sepse ai do … Read More

Paulinho sakteson: “Agjenti im eshte ne Londer, por…”

16/06/2013, 14:37 |

I fresket nga goli i shenuar ne debutimin e Kupes se Konfederatave kunder Japonise per rezultatin momental 2-0, Paulinho ka perfituar nga rasti per te folur mbi zerat e merkatos. Ne menyre te veçante, mbi udhetimin e agjentit … Read More

GdS – Paulinho ka golin ne gjak. Mire Nagatomo

16/06/2013, 12:09 |

Njeri eshte interist, tjetri mund te behet shume shpejt. Yuto Nagatomo dhe Paulinho jane ndeshur dje ne ndeshjen e pare te Kupes te Konfederatave, Brazil – Japoni: i shkelqyer mesfushori brazilian i Corinthians, jo keq lojtari i krahut … Read More

Moratti: “Nuk ka oferta per lojtaret e medhenj. Guarin, Isla, Naingolan…”

15/06/2013, 21:12 |

Pas fjalimit qe ka bere perpara turmes te Curva Nord, presidenti ka folur edhe me gazetaret ne nje interviste te shkurter, te cilen inter.al ja u sjell te plote ne gjuhen shqipe:

President, duhet te presim … Read More

Moratti: “Curva Nord inteligjente. Vitin tjeter kemi objektiv Scudetton.”

15/06/2013, 20:52 |

Sot ishte dita e festes te pervitshme te Curva Nord, e cila zhvillohet nje here ne vit ne ambjentet afer stadiumit Giuseppe Meazza. Megjithate, surpriza kete vit ka qene pjesemarrja e Presidentit Moratti, i cili si asnjehere tjeter, … Read More

J.Cesar: “Do tregoj vlerat e mia. Pas Interit…”

15/06/2013, 19:51 |

I intervistuar nga Sky Sport 24, Julio Cesar ka folur diten e sfides mes Seleçaos dhe Japonise: “Pasi mbaroi aventura ime me Interin u largova, karriera ime ndryshoi ashtu si dhe jeta ime ne shume aspekte. Tani mund … Read More

Pinzolo, ne 12 korrik prezantimi i skuadres

15/06/2013, 14:48 |

U be zyrtar dhe programi i trajnimit i Interit ne Pinzolo gjate veres. Te merkuren ne 10 korrik do te behet stervitja e pare ne Stadiumin Pineta. Prezantimi i skuadres do te behet ne 12 korrik ne oren … Read More

Agj. Chivut: “Chivu ka nje kontrate, nese nuk e duan…”

15/06/2013, 11:16 |

Kohet e fundit shtohen gjithmone e me shume zerat per qellimet e shoqerise zikalter per te larguar Chivun nga Interi, duke marre parasysh nevojat per te zvogeluar dhe rinovuar skuadren ne dispozicion te teknikut Mazzarri. Kujtojme se Cristian … Read More

Ronaldo: “Kam pare nje Moratti te vetmuar dhe te trishtuar. Nese e shet Interin…”

15/06/2013, 10:36 |

Luis Nazario da Lima Ronaldo. Mjafton nje emer, per te sjelle ne mendjet e interisteve nje nga lojtaret me te medhenj ne fushen e lojes qe ka veshur kete fanelle te lavdishme. I intervistuar nga La Gazzetta dello … Read More

Zanetti rikthehet… te kendoje! Shume shpejt nje kenge me nje kengetar Napoletan…

14/06/2013, 17:38 |

Demtimi po e mban jashte fushave, por Javier Zanetti nuk mund te rrije dot ne nje vend. Sipas asaj qe shkruan sot La Gazzetta dello Sport, kapiteni zikalter dhe kengetari shume i njohur Napoletan, Gigi D’Alessio po regjistrojne … Read More