Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 22, 2019

Scroll to top

Top

Uncategorized

Corriere – Bergwijn, Interi eshte ne gare: kushton 30 milione euro!

09/04/2019, 11:48 |

Kete mengjes shume media te shkruara kane risjelle intervisten e djeshme te agjentit te Steven Bergwijn. 

Eshte pikerisht Corriere dello Sport qe i ka dhene me shume ze asaj interviste duke treguar madje qe futbollisti hollandez eshte ne krye te … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter, Zhang dhe Marotta kane bere sondazhe per Conte” (09 Prill 2019)

09/04/2019, 10:24 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 09 Prill 2019, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per zikalterit:

“Sondazh i Zhang dhe Marotta: ja cmimi. Inter, kjo eshte konto e … Read More

AS ne Spanje hedh bomben: “Simeone ka zgjedhur Icardin: ja oferta per Interin dhe detajet.”

08/04/2019, 15:51 |

E ardhmja e Mauro Icardit tek Interi eshte gjithmone e me shume ne dyshim. 

Pas intergrimit perseri ne skuadren e pare dhe dy ndeshjet e luajtura si titullar, nuk eshte e thene qe argjentinasi te qendroje tek Interi edhe sezonin … Read More

Bergomi tregohet shume i ashper: “Match-point i hedhur ne kosh. Icardi? Diskutoni kot, eshte e pamundur qe te harrohet.”

08/04/2019, 12:40 |

Ai ka folur si gjithmone tek Sky Sport gjate transmetimit “Il Club”, ku ish-mbrojtesi legjendar i Interit, Beppe Marotti ka folur per 0-0 e Interit dje ne san Siro ndaj Atalantes. 

Nje barazim ne nje takim direkt ky per zonen … Read More

Inter, ke nje mbrojtje alienesh: me e mira ne Europe, ja krahasimi me te gjitha skaudrat e medha!

08/04/2019, 11:14 |

Interi doli dje barazim 0-0 me Atalanten e Gasperinit por per te disaten here kete sezon eshte treguar edhe njehere se zikalterit kane nje mbrojtje mostruoze. 

Zikalterit, me golat e pesuar dje nga PSG ndaj Strasburg, tashme jane ne krye … Read More

Gazzetta – Inter, tifozet prezent ne Meazza i dhane nje “shuplake” Curva Nord e cila mbeti e zhgenjyer

08/04/2019, 10:25 |

63 dite pas, Mauro Icardi eshte rikthyer qe te ndjeje eren e barit ne San Siro. 

Ish-kapiteni zikalter ka luajtur nje ndeshje shume te mire ndaj Atalantes por ajo qe pritej me shume dje ishte se si do te pritej … Read More

Gazzetta – Lajmi me i keq per Interin quhet Brozovic: ja sa ndeshje pritet te humbase kroati!

08/04/2019, 9:31 |

Interi nga fusha e lojes doli dje me vetem nje pike por edhe me nje lajm te keq per te gjithe. 

Ne ndeshjen ndaj Atalantes ka ardhur demtimi i Marcelo Brozovic i cili u detyrua qe te ngreje flamurin e … Read More

Marotta, mesazh per Icardin: “Edhe une kam bere gjera ne moshen 26 vjecare qe sdo i beja sot. E ardhmja ka kohe, te shohim te tashmen.”

07/04/2019, 23:25 |

Administratori i deleguar i Interit, Beppe Marotta ka folur per Sky Sport sot pak minuta perpara se te fillonte Inter-Atalanta. 

Keto kane qene fjalet e tij ku natyrisht eshte prekur edhe tema e Mauro Icardit:

“Nuk mund te flasim per … Read More

Inter, rikthehet Lautaro? Ja paralajmerimi qe dha sot Spalletti per kthimin e tij: Icardi jashte?

07/04/2019, 22:21 |

Interi shkon ne Frosninone me nje tjeter, ose me sakte, me match pointin e radhes per Champions League. 

Ne diten e Milan-Lazio, zikalterit nuk mund te gabojne ne Ciociaria dhe duhet te fitojne me patjeter tre piket qe shpetuan ndaj … Read More

Gasperini habit me deklaraten e tij: “Lufta per Champions? Degjoni, ne jemi te gjithe aty, kurse Interi eshte me lart se te gjitha”

07/04/2019, 21:08 |

Ndeshje shume e bukur ne San Siro ndermjet Interit dhe Atalantes. 

Ne Meazza gjithcka perfundon 0-0 dhe Interi mban distancen nga ndjekeset e saj e madje duke e rritur ate ne +5.

Gian Piero Gasperini, tekniku i Atalantes, i intervistuar … Read More

Spalletti teper i nevrikosur pas ndeshjes: “A do ndaloni ndonjehere me kete punen e Icardit? A e dini se sot luajti Interi?”

07/04/2019, 20:55 |

Pas 0-0 ne shtepi ndaj Atalantes, Luciano Spalletti ka analizuar kete ndeshje per mikrofonat e Sky Sport dhe me pas ka folur ne konferencen per shtyp perballe te gjitha mediave. Nderkohe, keto kane qene fjalet e tij:

“Ndeshja ka qene … Read More

NOTAT – Icardi me dy fytyra! Perisic ne versionin me te keq, Borja hyn dhe ndryshon Interin!

07/04/2019, 20:32 |

Interi e perfundon ndeshjen e sotme ne Meazza me rezultatin 0-0 duke mos arritur te fitoje por duke mbajtur distancen +5 nga vendi i trete dhe i katert ku eshte Milani dhe Atalanta. 

Nderkohe, keto jane notat e ndeshjes se … Read More

Inter, ankth per gjendjen e Brozovic: ja gjendja e kroatit dhe lloji i demtimit te pesuar, prite te mungoje te pakten 15-20 dite!

07/04/2019, 20:15 |

Interi sapo doli nga fusha e lojes ne Meazza me rezultatin 0-0 ndaj Atalantes ne nje ndeshje pa shume emocione edhe pse rastet per ta fituar nuk munguan. 

Nder rastet me te pastra ishin ato te Icardit dhe Nainggolan, te … Read More

ZYRTARE – Inter vs. Atalanta, ja 21 lojtaret e grumbulluar per ndeshjen e neserme nga Spalletti: mungon vetem De Vrij dhe Lautaro

06/04/2019, 20:43 |

Neser ne oren 18:00, skuadra e Interit do te prese skuadren e Atalantes se Gian Piero Gasperinit ne San Siro.

Pas fitores se thelle ndaj Genoas, djemte e Spallettit do te mundohen qe te bejne nje tjeter fitore te rendesishme … Read More