Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

719 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ne vere nje goditje e madhe ne mesfushe: Ja dy emrat me te perfolur!

Corriere – Ne vere nje goditje e madhe ne mesfushe: Ja dy emrat me te perfolur!
Inter Club Staff

Nuk eshte nje mister interesi zikalter per dy top player qe ne Itali kane luajtur tashme dhe e kane bere kete gje shume mire. 

Behet fjale per ish-lojtarin e Juventusit, Arturo Vidal dhe ish-lojtarin zikalter, Mateo Kovacic qe sot luan tek Real Madrid.

Eshte Corriere dello Sport qe insiston per keto dy emra dhe i quan ata si shenjestra merkatoje te zikalterve.

Ja cfare shkruan Corriere ne faqet e saj:

Arturo Vidal ende nuk ka rinovuar kontraten dhe do te largohet nga Bayern sepse marreveshja e tij me klubin gjerman skadon ne 2019.”

“Ausilio dhe Sabatini e kane kerkuar qe veren e kaluar, por bavarezet nuk donin te degjonin asnje oferte per lojtarin.”

“Mbase kjo piste do te jete ende me e thjeshte ne vere, duke pare kontraten ne skadence sezonin qe vjen.”

“Po Kovacic? Mateo ne Madrid luan shume me pak se nga sa do donte te luante. Por pas largimit nga Pinteina, ai ka fituar dy Champions League me Los Blancos.”

“Gjithesesi ai Milanon e ka ne zemer ende dhe kete gje nuk e ka mohuar as ne intervistat e tij.”

“Problemi me i madh eshte se Florentino Perez disa muaj me pare ka refuzuar nje oferte goxha te majme nga United duke e quajtur te pashitshem, por mbase sirenat e Interit do ta benin Kovacic nostalgjik e do te kerkonte nje rikthim ne klubin qe e prezantoi ne futbollin qe vlen.”

“Interi do te tentoje nje blerje te madhe ne vere per sa i perket mesfushes.” – e mbyll shkrimin e saj Corriere dello Sport.

Por sipas Corriere dello Sport, profile te tjera qe ndiqen qe nga janari dhe qe mund ti interesojne Interit ne kete merkato verore jane: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), William Carvalho (Sporting) e Fabian Ruiz (Betis).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.