Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

575 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Criscitiello: “Interi, po ndiqet rruga e blerjeve te super talenteve: jane bllokuar dy talente shume te njohur…”

Criscitiello: “Interi, po ndiqet rruga e blerjeve te super talenteve: jane bllokuar dy talente shume te njohur…”
Inter Club Staff

Qe Interi ka qene shume aktive per sa i perket merkatos se sezonit te ardhshem qe tani, kete gje e kemi vene re te gjithe.

Por me sa duket, Interi nuk eshte ndalur me kaq, dhe po vazhdon te punoje ende per merkaton.

Ne editorialin e tij per TuttomercatoWeb, analisti i njohur Michele Criscitiello ka folur per momentin e Interit.

Ja cfare shkruan ai:

“Po ju flas shkurtimisht per Interin qe duket se ne merkato deri me tani ka qene mbretereshe.”

“Ne sulm zikalterit kane qene teper te brishte gjate ketij sezoni ku pa Icardin nuk ka pasur feste.”

“Por ky do te jete sezoni i fundit qe do te jete keshtu, sepse nga sezoni i ardhshem perkrah Icardit do te luaje Lautaro Martinez.”

“Jo vetem kaq, sepse eshte blere edhe Asamoah me De Vrij: te dy me parameter zero.”

“Pas merkatos per skuadren e pare, me sa duket Interi eshte ‘cmendur’ dhe tek ajo e primaveres’.

“Interi po punon fort me blerjen e futbollisteve te rinj duke u munduar qe ti bleje lojtaret  ne nje moshe te re duke pare se merkato eshte bere shume e shtrenjte dhe deshiron qe futbollistet e mir ti kete ne akademine e saj qe te vegjel qe me pas ti lancoje ne skuadren e pare.”

“Me perpara ndiqej strategjia e Sabatinit por tani ajo e Ausilios.”

“Piero eshte bere si nje ‘qen tartufi’ ne kerkim te talenteve.”

“Gjate ketyre kerkimeve, Interi ka arritur te bllokoje dy super talente te nje niveli shume te larte por qe nuk i behen publik emrat per momentin.”

“Por le te kthehemi tek momenti aktual i Interit. Pa Icardin skuadra ka treguar veshtiresi dhe i takon Spallettit te gjeje nje zgjidhje. Perisic gabon gjera absurde dhe Icardi ka humbur pak nga nuhatja e golit qe prej derbit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.