Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

serie a

Inter-Torino, formacionet e mundshme

26/08/2018, 10:31 |

Inter-Torino: që të dyja skuadrat në kërkim të pikëve të para. Pas humbjeve kunder Sassuolos dhe Romës, zikaltërit dhe torinezët duan t’i marrin pikët e para për këtë sezon.

INTER: Ndërrohen anësorët, Martinez-Icardi drejt konfirmimit

Do jetë ndeshja e parë … Read More

Rishikim Inter-Sassuolo – Ranocchia dhe Borja Valero drejt konfirmimit

12/05/2018, 13:44 |

Do jetë si një gjysmëfinale. Shumë njerëz tashmë po mendojnë për ndeshjen në Olimpiko të javës ardhshme, mirëpo gjithçka do shkonte huq në qoftë se Interi nuk fiton sonte kundër Sassuolos. Në njërën anë ëndrrat për një goleadë (me një … Read More

Spalletti: “Interi është rritur, sot vetëm duartrokitje. Icardi largohet ne fund sezoni? Varet nga kush…”

06/05/2018, 15:15 |

Luciano Spalletti, trajneri i Interit, ka folur për mikrofonët e Premium Sportit pas ndeshjes kundër Udineses.

Ja fjalet e tij:

“Skuadra ka bërë mirë, është stërvitur mirë dhe ka hyrë mirë në fushë. Ka marrë shpejt nën kontroll ndeshjen dhe … Read More

Ndryshojne rregullat ne Kampionatin Italian: Tashme Interi do te kete nje skuader te dyte!

04/05/2018, 15:42 |

Skuadrat e dyta edhe ne Kampionatin Italian te futbollit.

Duket se gjithcka do te filloje ne 2019-2020 me Interin, Milan, Juven dhe Napolin qe jane te parat skuadra qe jane gati.

Eshte e vertete, projekti i skuadrave te dyta … Read More

Rishikim Inter-Juve – Vecino dhe Candreva në pritje. D’Ambrosio përballë Mandzukicit?

28/04/2018, 11:50 |

Derbi i Italisë s’mund të bëhet më shumë Derbi i Italisë sesa sonte. Një Meazza e stërmbushur (sold-out plus rekord në përfitime) do jetë skenari ideal për një betejë e cila i ka përbërësit më të mirë për të na … Read More

FORMACIONI ME I MIRE I JAVES NE SERIE A: Nje Interist ne 11 titullare!

24/04/2018, 15:06 |

Me perfundimin e Javes se 34 te Serie A, website i njohur i futbollit, WhoScored.com ka publikuar edhe formacionin me te mire te javes ne Itali ku ben pjese edhe nje futbollist zikalter.

Interi fitoi ndaj Chievos ne transferte me … Read More

Rishikim Chievo-Inter – Valero në vend të Gaglias, Candreva kërkon golin e parë

22/04/2018, 10:57 |

Roma po arratiset, Interi e Lazio do provojnë që të mos e humbasin hapin. Lufta e këtyre tri skuadrave pritet të vazhdojë deri në fund të kampionatit, deri në përballjen direkte në Olimpiko në mes të Lazios dhe Interit. Dhëmbë … Read More

Inter ne version “Piter Pan”: dje per zikalterit moshe mesatare rekord!

18/04/2018, 18:01 |

Te rinjte qe avancojne, por i japin Interit edhe 3 piket.

Dje, ne ndeshjen e luajtur ne menyre perfekte nga djemte e Spallettit dhe te fituar me rezultatin 4-0 ndaj Cagliarit, ka rene ne sy nje statistike teper e … Read More

KLASIFIKIMI I SERIE A – Interi rikthehet ne zonen Champions me nje ndeshje me pak!

19/03/2018, 0:06 |

Te shumte ishin ata qe kishin projektuar nje humbje te Interit sot dhe nje largim i mundshem i zikalterve nga vendi i pare por skuadra zikalter sot tregoi nje prove te vertete kualiteti (do te thoshte Spalletti) por edhe karakteri.

Read More

Rishikim Inter-Napoli – Kthehen titullarët Miranda dhe Icardi. Dyshimet e Spallettit ne mesfushë: pesë për dy vende

11/03/2018, 10:36 |

Interi kthehet ne fushë pas shtyrjes së derbit dhe përballet me një Napoli i cili vjen nga humbja ndaj Romës. Një takim i cili përmban pikë të rëndësishme për kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe skudeton. Zikaltërit do kërkojnë që … Read More

ZYRTARE – Serie A, ja datat dhe oraret e ndeshjeve te shtyra te javes se 27. Perseri, Milan-Inter…

09/03/2018, 12:36 |

Tashme eshte zyrtare: Federata Italiane e Futbollit ka vendosur se kur do te luhen ndeshjet e javes se 27 te cilat u shtyne te dielen e kaluar.

Kjo ka qene komunikata e Federates Italiane:

“Te gjitha ndeshjet do te rekuperohen … Read More

Sky – Inter vs. Napoli, ja se si mund te rreshtohen zikalterit ne fushe

06/03/2018, 21:28 |

Sky Sport Italia ne lidhjen e saj direkte te perhershme me Milanon ne edicionin e pasdites ka folur per ambjentin zikalter. 

Pas ndeshjes se shtyre me Milanin dhe nje dite pushim te dhene nga Spalleti, zikalterit jane rikthyer sot ne … Read More

The Brand New ‘Serie A’ – Ja te gjithe ndryshimet e kampionatit Italian qe prej sezonit te ardhshem

06/03/2018, 16:18 |

Eshte gazeta italiane e perditshme ‘La Repubblica e cila shkruan per ndryshimet e reja te Serise A, dhe kete te fundit e quan ne anglisht “The Brend New Serie A”, qe ne shqip do te thote “Seria A e re … Read More

Astori, Interi ishte shume i prekur: ka nje prapaskene qe i beri lojtaret ta ndjenin me shume humbjen e tij

05/03/2018, 17:23 |

Mbase pak e dine, por Davide Astori kishte nje histori te frekset me lojtaret e Interit qe ndoshta pak veta e dine, por qe lojtaret zikalteri i beri ta ndjenin kete humbje shume me shume.

Davide Astori humbi jeten e … Read More