Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

972 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter: ne Crotone e ka radhen Joao Mario. Me Gagliardinin jashte, afer Kondogbia do luaje…

Gazzetta – Inter: ne Crotone e ka radhen Joao Mario. Me Gagliardinin jashte, afer Kondogbia do luaje…
Inter Club Staff

Inter po pergatit ndeshjen e veshtire ne transferte ndaj Crotones.

Me Gagliardinin e demtuar ne kavilje (por qe ne derby do te jete) dhe Brozovic veshtire ta shohim ne fushe pas ndeshjes shkatrrimtare ndaj Samp, opsioni i pare duket se do te jete avancimi i Medel ne mesfushe, lojtar qe Pioli e ka preferuar gjithmone ne mbrojtje perkrah Mirandes. Kiliani mund te luaje keshtu perkrah Kondogbia te cilet do te ishin ne rrezik per derby per shkak kartonash (rrezikon edhe Murillo). Ja pse ne mbrojtje do te luaje vetem njeri prej te dyve – e kolumbiani nuk luan prej kater ndeshjesh titullar – e mbase do i takoje Joao Marios te luaje me i terhequr. Veshtire te dilet ne perfundime pas stervitjes se djeshme sepse Pioli ka perzjere letrat duke e vene shpesh Murillon perkrah Mirandes. Eshte pare dhe Palacio me Eder pas shpines se Icardit, me Candreva dhe Perisic tek skuadra e rezervave. Nje test qe mund te behet realitet gjate ndeshjes ne vazhdim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.