Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

689 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Kaos nga Milani per biletat: Interi tashme e ka marre vendimin e saj!

Gazzetta – Kaos nga Milani per biletat: Interi tashme e ka marre vendimin e saj!
Inter Club Staff

Sipas La Gazzetta dello Sport, pas kaosit te krijuar nga Milani me vendimin e saj per te mos rimbursuar dot tifozet, Interi ka marr nje vendim per tifozet e saj. 

Ne keto dite ka vazhduar kaosi i krijuar nga klubi i dyte i Milanos per sa i perket ‘voucher’-ave, apo kuponave te dhena nga Milani per ata qe kishin bileta per derby por qe nuk mund te ishin dot prezent.

Derbi do te luhet ne daten 4 prill ne oren 18:30 dhe te shumte jane Interistat qe nuk mund te jene dot prezent ne derbi por qe jane te pajisur me bilete.

Keshtu, pas propozimeve te Milanit ka ardhur edhe replika e Interit:

“Pergjigjja e zikalterve ka qene ajo qe te rimbursoje tifozet e saj qe kane blere nje bilete tek Milani. Ne kete menyre klubi ka dashur qe tifozet e saj te mos humbisnin parate e tyre per nje ndeshje qe nuk do te kishin mundesi te shkonin duke pare se qellimi i tyre ka qene te ndiqnin Interin. Keshtu, ne kete mes Milani i ka marr parate tifozeve zikalter dhe nuk ja kthen, por Interi nga xhepi i saj do i rimbursoje ata.” – shpjegon Gazzetta dello Sport.

“Klubi i Milanit ja ka mbyllur menjehere deren Interit kur i kerkoi qe te rimbursonte tifozet zikalter sepse atyre nje kupon per ndeshjet e Milanit nuk i hyn ne pune. Natyrisht zikalterit e kishin nje vije logjike ne kerkesen e tyre: Per cfare mund ti hyje ne pune nje Interisti nje kupon per ndeshjet e Milanit?”

“Keshtu, klubi zikalter do i ktheje parate e shpenzuara tifozeve te saj nga xhepi i vet. Nje zgjidhje qe tek Interi e quajne te nevojshme sepse ato para jane shpenzuar per Interin dhe se klubi duhet te beje dicka per tifozet e saj.”

Nje tregues i qarte ky i mardhenies se klubit me tifozet, shume ndryshe nga disa te tjere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.