Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,220 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, dje stervitje ndeshkuese: ja mesazhi i dhene nga Stefano Pioli…

Inter, dje stervitje ndeshkuese: ja mesazhi i dhene nga Stefano Pioli…
Inter Club Staff

Kane qene 105 minutat e ‘stervitjes ndeshkuese’ te dhena nga Stefano Pioli per skuadren qe te kuptonin qe nuk po fokusohen mjaftueshem.

Tekniku zikalter i ka perseritur konceptin e tij grupit dhe nje mesazh te forte e te qarte: te punojme mire, me intensitet, ta kthejme stervitjen ne nje kohe te dobishme. Lojtaret i jane pergjigjur teknikut duke punuar te perqendruar dhe duke u stervitur fort ne ndeshjen finale 11 kunder 11 ne fushen e vogel. Keshtu tregon La Gazzetta dello Sport sot.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.