Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,310 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, rikthehet ne mode emri i Ricardo Rodriguez per krahun e majte: sfide me Milanin!

Inter, rikthehet ne mode emri i Ricardo Rodriguez per krahun e majte: sfide me Milanin!
Inter Club Staff

Edhe pse heret, per merkaton e Interit dhe Milanin ka nisur te flitet qe tani.

Dy skuadrat jane ato me aktivet ne merkato dhe ne janar, sipas asaj qe thote Gianluca Di Marzio, do te kete nje duel te vertete Derby per emrin e Ricardo Rodriguez, mbrojtes krahu i datelindjes 1992 i cili mund te largohet nga Wolfsburg ne dimer. Ne fundjaven e kaluar, ne Gjermani ishte drejtori sportiv i Milanit, Mirabelli, i cili mund te kete qene prezent edhe ne sfiden ndaj Friburg dhe Wolfsburg (ku Rodriguez ka shenuar nje gol de ka dhene nje assist si mbrojtes qendre).

Per sa i perket Interit, ne fakt: mbrojtesi zvicerian eshte nje lojtar qe stafi zikalter ka nisur te interesohet qe prej muajsh, dhe mbetet nje emer teper i pelqyeshem per te ardhmen. Me sa duket na pret nje derby i vertete jo vetem pas nje jave, por edhe ne merkaton e dimrit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.