Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,060 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mauro Icardi, ndryshon gjithcka: Ja sa do te fitoje! Imazhi 50%-50%! Koha dhe detajet…

Mauro Icardi, ndryshon gjithcka: Ja sa do te fitoje! Imazhi 50%-50%! Koha dhe detajet…
Inter Club Staff

Mungojne shtate-dhjete per firmen e tij ne kontrate. Rinovimi i Icardit ne realitet po vonon te vije, por dje eshte zhvilluar nje takim i rendesishem ndermjet Interit, Wanda Nara (qe po e ndjek kete ceshtje vete ne radhe te pare) si edhe avokati i Icardit sebashku me komercialistin e futbollistit zikalter.

Tek Sky Sport 24 kane folur per nje “marveshje shume afer”: kontrata aktuale do te rinovohet me nje vit, pra do te vleje deri ne 2019, lojtari do te perfitoje 4 milion euro ne sezon dhe do te kete edhe bonuse te tjera. Per sa i perket te drejtes se imazhit te lojtarit, edhe ketu eshte gjetur gjuha e perbashket: 50% Icardi vete dhe 50% Interi. “Me kete kontrate te re lojtari argjentinas do te behet lojtari me i paguar i klubit zikalter: Nje shenje e qarte e deshires se Interit per ta mbajtur ne Milano. Thohir do te beje nje sforco per ta bere lojtarin nje TopPlayer te Interit… Kishte shume skuadra mbi lojtarin, sidomos jashte Italise por Inteir rezistoi tek ai dhe Mancini beson shume tek Maurito”, shpjegon Emanuele Baiocchini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.