Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Kuriozitete & Gossip

KLASIFIKIMI – Ja lojtaret me te forte te historise pa asnje Top te Arte te fituar: dy ish-lojtare te Interit ne liste.

03/12/2018, 21:39 |

E fillojme me kete liste ku i referohet vetem 20 viteve te fundit dhe per rrjedhoje nuk jane te perfshire ne konsiderate te gjithe kampionet jo europian qe deri me 1994 nuk mund te perfshiheshin ne kete liste.

Nga viti … Read More

Donnarumma dhe Lloris, ish-trajneri i portiereve te Interit: “Ju tregoj prapaskenat qe…”

03/07/2018, 22:21 |

“Gianluigi Donnarumma ka qene per rreth 15 dite te Interit, e kam stervitur dhe mund te them qe eshte nje portier i madh”.

Nje prapaskene e bujshme ajo qe vjen nga Luciano Castellini dhe jo shume njerez tjere mund ta … Read More

FOTO – Dzeko pershendet Nainggolan, Perisic i komenton dhe i thote: “Eja edhe ti dhe…”

27/06/2018, 22:26 |

Nje aventure qe ka perfunduar per Radja Nainggolan dhe nje e re qe ka filluar.

Dhe sa i perket aventures qe ka perfunduar te Roma, te shume jane ish-bashkelojtaret e tij te cilet i kane uruar fat te Interi.

Read More

“Kim Jong-un eshte interist! Si juventin them me vete: «Mos i fol per Juven sepse pastaj…»”

17/06/2018, 14:41 |

Keto jane fjalet e politikanit italian Antonio Razzi qe zbulon se lideri i Korese se Veriut eshte nje tifozt i Interit.

“Gjithcka ka nisur ne 2011. Ateher kur Kim mori vendin e bababit te tij ne udheheqjen e Korese”, zbulon … Read More

10 skuadrat qe blene vellezerit vetem prej mbiemrit: Interi njera prej tyre! Por edhe Milan, United dhe…

16/03/2018, 17:00 |

Jane te ndryshme historite e vellezerve te blere vetem nga lidhja e gjakut: nga Hazard tek Seedorf, nga Donnarumma tek Digao. Ja blerjet e motivuara nga mbiemri.

Vellezer qe i detyrohen gjithcka vellezerve te tyre. Futbolli eshte plot me shembuj … Read More

Speciale – Nga Oriali tek Palacio: A e dini qe prej 1982 ka gjithmone nje Interist ne finale te boterorit?

06/03/2018, 22:39 |

Tani qe po afrohet boterori, te shumta jane temat qe hapen cdo dite per kompeticionin qe enderron cdo lojtar qe femije, por ka nje te dhene teper speciale per Interistat ne lidhje me boterorin e kombetareve qe ben aq shume … Read More

Messi ne Europe nuk i ka shenuar vetem gjashte skuadrave: Interi i Julio Cesar ne liste…

22/02/2018, 15:33 |

Vetem 6 eshte numri i skuadrave qe nuk kane pesuar gol nga Lionel Messi ne kompeticionet europiane.

Nese flasim per Europen, skuadrat qe mund te mburren se nuk kane pesuar fol nga Lionel Messi numerohen me gishtat e duarve sepse … Read More

FOTO – Inter, sa shume horror. Nga ndeshja me Lazio e deri tek Torino, sa shume raste te shperdoruara

07/04/2016, 15:36 |

Humbja me Torinon i ka zbehur edhe me shume shpresat e Interit per te arritur te vendi i trete qe do te thote play-off i Champions League.

Skuadra e Mancinit, pas nje fillimi fantastik, nuk ka … Read More

Manaj, cfare personaliteti. Caressa tregon: “Njehere kur ishte te Sampdoria…”

21/03/2016, 20:24 |

Nuk e njohim akoma shume, por ne eksperiencen e tij te Interi, Rei Manaj ka treguar tashme disa prej karakteristikave te tij. I fuqishem, grinte, personalitet. Sa i perket kesaj te fundit, Fabio Caressa ka treguar nje histori te shkurter … Read More

Sport – Brozovic me rekord! Gjate ndeshjes Inter-Juventus ka vrapuar hic me pak se…

10/03/2016, 17:27 |

Ndeshja e Marcelo Brozovic kunder Juventus ne Coppa Italia, pervec performances se shkelqyer te kroatit, do te te kujtohet edhe per nje shifer qe te le me goje hapur.

Ne fakt, sipas gazetes katalane … Read More

Inter, Icardi vdekjeprures jashte Giuseppe Meazza. Argjentinasi…

14/02/2016, 17:25 |

Mauro Icardi me mire jashte Giuseppe Meazza?

Sipas numrave duket qe po. Sulmuesi argjentinas, deri tani, ka shenuar 60% te golave te tij jashte Milanos. Ne fakt, 6 nga 10 golat e Icardit jane shenuar ne … Read More

Mutu zbulon: “Nje dite i bera nje tunel Blanc. Mu afrua Ronaldo dhe…”

13/02/2016, 14:32 |

Ne nje interviste te gjate per Gazzetta dello Sport, Adrian Mutu ka treguar nje ndodhi simpatike ne te kaluaren e tij si Interist.

“Vajta shume i ri ne mes kampionesh tek Interi. Kisha shok skuadre Baggion … Read More

Icardi eshte i gjithi i Inter, blihet dhe gjysma tjeter nga Samp. OLÈ: “Tani asgje te perbashket me…”

06/06/2014, 10:18 |

Inter ka blere te gjithe kartonin e Mauro Icardi, sic ishte e parashikuar ne akordin me Sampdoria-n qe ne qershorin e shkuar. Ne total zikaltrit kane derdhur ne arkat e klubit gjenovez 12.5 mln (duhet te hidhnin akoma 6) per … Read More

Paradoksi Inter: Pa Alvarez ne fushe…

19/02/2014, 13:26 |

Nje studim Interesant i bere nga Panorama. Ricky Alvarez, sulmuesi i talentuar i Inter-it eshte gati te rikthehet pas demtimit. Walter Mazzarri ka besuar gjithmone tek djaloshi i cili ne fakt, gjate kesaj kohe, i ka dhene gjithmone … Read More