Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

zanetti

Zanetti: “Shorti i CHL? Grup i veshtire, por jemi Interi! Fjalet e Perez? Di te them qe…”

30/08/2018, 22:42 |

Grupin B te Interit ne Champions League e ka komentuar dhe ish-kapiteni zikalter Javier Zanetti qe e ka fituar kete trofe me fanellen zikalter 8 vite me pare.

I intervistuar nga Sky Sport pas shortit te Champions League, Javier Zanetti … Read More

Zanetti: “Sa keq kjo Argjentine! Icardi? Meritonte te grumbullohej. Perisic? Eshte njeri prej atyre qe…”

17/06/2018, 0:05 |

Komente jo te mira nga ana e Javier Zanettit pas barazimit te Argjentines me Islanden.

“Te themi qe Argjentina nuk eshte e lumtur sepse askush nuk e priste kete ndeshje, sidomos per paraqitjen dhe pavaresisht penalltise se Lionel Messi”, jane … Read More

Zanetti: “Icardi i lumtur per te qendruar, nuk ka probleme. Real Madrid? I refuzova sepse…”

13/06/2018, 23:17 |

Anetar i skuadres se opinionisteve te Mediaset per Boterorin Rusia 2018, Javier Zanetti ka folur rreth disa temave te ndryshme.

Legjenda zikalter e ka nisur duke folur per Argjentinen e tij: “Ka pritshmeri te madhe dhe entuziazem. Shpresojme te arrijme … Read More

Ja arsyeja se pse Zanettti, Materazzi, Cambiasso & CO u sterviten sot me skuadren e pare

10/05/2018, 19:58 |

Ishte nje stervitje speciale, e vecante dhe qe rralle here do te hasim nje te dyte ajo e zhvilluar sot ne Appiano Gentile.

Nje tifoz i thjeshte do ket qene duke bere ‘scroll’ ne Instagram, Facebook apo Twitter kur do … Read More

Agj. i Martinez: “Spalletti deshiron dyshen Icardi-Lautaro ne qershor”

09/05/2018, 23:24 |

Carlos Yaque ka folur rreth se ardhmes se klientit te tij Lautaro Martinez.

Diteve te fundit eshte thene se lojtari do te qendroj ne Argjentine deri ne dhjetor por kjo gje duke dicka e pamundur. Agjenti i lojtarit ka qene … Read More

Zanetti: “Nuk e dini se cili eshte projekti i Suning per Interin? Jua them une.”

21/04/2018, 13:02 |

“Ka pasur nje emocion te madh dje te transmetuar nga publiku, por edhe kte mengjes po shikojme shume femije.”

“Sinqerisht ishte nje detyre, nje gjest pergjegjesie te qenit ketu dhe per te inaguruar kete strukture. Jemi shume te lumtur.”

Keshtu … Read More

Zanetti viziton InterWall dhe deklaron: “Historia nuk mbulohet dot me boje. Ata nuk jane tifoze, por…”

23/03/2018, 13:58 |

Me rastin e prezantimit te Interwall, muralit ne Via Borsieri ne Milani i dedikuar klubit zikalter per historine 110 vjecare te saj, Javier Zanetti ka folur sot ne mikrofonat e Premium Sport. 

Legjenda e Interit ka denuar rende veprimet e … Read More

Lautaro: “Zanetti me ka telefonuar disa here. Me ka thene qe Interi…”

22/03/2018, 13:42 |

“Eshte cdo gje mbyllur me Interin, mungojne vetem disa detaje te vogla dhe vizitat mjekesore dhe me pas do te jem nje lojtar i zikalterve.”

Keshtu ishte shprehur dje per mikrofonat e Tyc Sports, Lautaro Martinez, i cili konfirmoi edhe … Read More

Inter-Galatasay, takim per Nagatomon. Terim, Zanettit: “Do te kesh Asamoah, pse nuk…”

05/03/2018, 18:11 |

Ai shkoi tek oret e fundit te merkatos tek Galatasaray, por Yuto Nagatomo po luan shume mire ne Turqi. Aq mire madje sa po vijne konfirmime per nje qendrim te mundshem te tij atje.

Sipas asaj qe tregon portali truk … Read More

Gazzetta – De Boer dhe klubi bashke: “Kush deshiron te largohet, te largohet…”

18/10/2016, 11:26 |

Pasi ka pasur nje takim me drejtuesit, Frank De Boer ka folur edhe me skuadren (si gjithmone perkrah tij Zanetti, Ausilio dhe Gardini).

Ka qene nje bashkebisedim i forte, sic tregon Gazzetta dello Sport: “Tekniku ka … Read More

Gazzetta – Suning ka vendosur ne ceshtjen Icardi. Por tani duhet nje njeri i forte ne klub…

18/10/2016, 10:21 |

Suning ka nderhyre fuqishem ne ceshtjen Icardi: per kete gje eshte e bindur La Gazzetta dello Sport. 

E perditshmja Italiane shkruan: “Eshte evidente qe Suning ka nderhyre sepse nese nje dite me pare qellimi i shoqerise … Read More

Corriere – De Boer, Champions ose mire u pafshim. Ne vendin e tij gati Simeone…

13/10/2016, 9:15 |

Objektivi i Interit eshte rikthimi ne Champions League. Ne rast deshtimi, mund te vije largimi i Frank De Boer: kete teori mbeshtet Corriere dello Sport.

“Nje prove tjeter qe nxjerr ne pah se ky raport dypalesh … Read More

Darmian, Interi e ka shume seriozisht. Tashme ne fushe zbret edhe Zanetti…

10/10/2016, 10:04 |

Javier Zanetti zbret ne fushe per Matteo Darmian.

Sipas asaj qe tregohet kete mengjes nga Tuttosport, nderhyrja e zevendes presidentit te Interit eshte bere e nevojshme per shkak se mbi lojtarin eshte hedhur ne sulm edhe Juventusi.

Read More

Fair Play Financiar: Zhang ne mesin e shtatorit do te takoje UEFA-n. Suning deshiron…

05/09/2016, 10:15 |

Giovani Gardini, sebashku me Zanettin, do te jene ne keto dite te ftuar ne Gjeneve per te perfaqesuar Interin ne punet e ECA (Federata e Klubeve Europiane).

Ne kete takim nuk eshte parashikuar asnje bashkebisedim me … Read More