Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,449 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Recoba ishte si Interi: dembel por i çmuar. E imagjinoja qe…”

Moratti: “Recoba ishte si Interi: dembel por i çmuar. E imagjinoja qe…”
Ardis
  • On 24/04/2014, 12:42

I pranishem ne Palazzo Cusani, Massimo Moratti ka folur edhe per Alvaro RecobenRecoba kishte dicka pikerisht te Interit, qe eshte fakti se ishte vazhdimisht me te papritura. Ishte nje lojtar qe nese e aktivizoje ne fushe ne 10 minutat e fundit mbase arrinte te shenonte tre gola dhe arrinte te bente gjera qe ne futboll mbase unk i kemi pare kurre. Ishte dembel, dhe duke qene dembel nuk kishte ate vazhdimesi dhe ate agresivitet qe nje lojtar duhet te kete, por pertej dembelizmit kishte nje klas te tille dhe nje talent te tille, qe per dike qe pelqent futbollin, ishte me te vertete dicka e cmuar. Dhe keshtu te terheq. Edhe presidenti, ashtu si tifozet, ne mbremjen perpara se te filloje ndeshja mendonte se cfare do te ndodhe. Dhe une mendoja per Recoben qe, ne aksionin e pare, i kalonte te gjithe dhe shkonte tek porta kundershtare. Keshtu qe, per kete, per mua Recoba ishte nje kampion”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.